Hokejisté Vsetína se v první lize přiblížili k vedoucímu Zlínu na dva body

Hokejisté druhého Vsetína vyhráli ve 14. kole první ligy díky hattricku útočníka Tomáše Janduse ve Frýdku-Místku 4:1 a přiblížili se na rozdíl dvou bodů vedoucímu Zlínu, který zvítězil v nedělní předehrávce na ledě čtvrté pražské Slavie 2:1 po samostatných nájezdech. Třetí Sokolov porazil doma Litoměřice 2:1.

Ilustrační foto.

Obhájce triumfu v druhé nejvyšší soutěže Vsetín vyhrál potřetí za sebou a popáté z posledních šesti duelů. Valachy dostal do vedení ve 13. minutě v přesilové hře Jandus. Krátce po polovině utkání sice vyrovnal Michal Ramik, ale v čase 47:17 vrátil hostů náskok opět Jandus. Výhru ještě pečetili Jaroslav Brož a Jandus, který 115 sekund před koncem při power play do prázdné branky dovršil hattrick. Frýdek-Místek potřetí za sebou nebodoval.

Sokolov oslavil pátou výhru za sebou před vlastní publikem. Rozhodl ve 30. minutě, kdy během 28 sekund skórovali Daniel Kružík a Jan Kern. V čase 54:06 zkorigoval výsledek Jan Bernovský. Litoměřice prohrály třetí z posledních čtyř duelů.

Jihlava ve svém azylu v Pelhřimově zdolala Přerov 2:1 v prodloužení a dosáhla na čtvrtou výhru z uplynulých pěti duelů. V čase 63:29 rozhodl lotyšský útočník Edgars Kulda. Zubři prohráli čtvrtý z posledních šesti duelů.

Třebíč ukončila sérii čtyř porážek, při kterých nezískala ani bod, výhrou v Chrudimi nad Pardubicemi B 5:4 v prodloužení. Třetí porážku záložního týmu Dynama za sebou neodvrátil ani hattrick Lukáše Žálčíka. Půl minuty před koncem nastavení dal vítězný gól Horácké Slavie v přesilové hře Tomáš Svoboda. Dvěma góly a asistencí pomohl k úspěchu Matěj Psota a jednou trefou a dvěma přihrávkami Martin Dočekal.

Nováček Chomutov navázal na sobotní výhru nad Prostějovem 2:0 a porazil Porubu 4:3, přestože prohrával 1:3. Pro třinácté Piráty to byl druhý úspěch za sebou po sérii devíti porážek. Ostravané prohráli šestý z posledních osmi zápasů. Dvěma góly a jednou asistencí se podílel na obratu ve třetí třetině šestačtyřicetiletý útočník Viktor Hübl, který je s 1276 odehranými zápasy rekordmanem nejvyšší soutěže. Také tři body za branku a dvě přihrávky si připsal o čtyři roky mladší František Lukeš, dlouholetý Hüblův spoluhráč z Litvínova.

Po sérii osmi porážek se dočkal úspěchu poslední Prostějov, který vyhrál v Kolíně 6:3. Duo dočasných trenérů Jestřábů Ivo Peštuka s Lukáš Majer, které nahradilo odvolaného kouče Martina Janečka, se dočkalo prvního úspěchu až v šestém duelu. Po gólu a přihrávce si za vítěze připsali Jakub Illéš a Pavel Jenyš.

14. kolo první hokejové Maxa ligy:
Jihlava - Přerov 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 40. Vrhel, 64. E. Kulda - 2. Ministr. Rozhodčí: Kostourek, Obadal - Jindra, Polák. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 334.
Chomutov - Poruba 4:3 (0:1, 1:2, 3:0)
Branky: 48. a 49. V. Hübl, 26. Hejcman, 50. F. Lukeš - 9. A. Sedlák, 25. Christov, 33. P. Mrázek. Rozhodčí: Čáp, Micka - Kokrment, Štěpánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 1613.
Frýdek-Místek - Vsetín 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Branky: 33. Ramik - 13., 48. a 59. T. Jandus, 51. Jaroslav Brož. Rozhodčí: Cabák, Gebauer - Peluha, Frais. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 1008.
Sokolov - Litoměřice 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 30. Kružík, 30. Kern - 55. Bernovský. Rozhodčí: Kosnar, Mejzlík - Malý, Baxa. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 423.
Kolín - Prostějov 3:6 (1:1, 1:4, 1:1)
Branky: 2. Gardoň, 39. Malínek, 46. Pokorný - 19. Skuhrovec, 26. Jenčovský, 39. Illéš, 39. Jenyš, 40. J. Veselý, 42. Karabáček. Rozhodčí: Skopal, Maršálek - Zídek, Roischel. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 822.
Pardubice B - Třebíč 4:5 v prodl. (2:0, 0:3, 2:1 - 0:1)
Branky: 16., 49. a 56. Žálčík, 8. Kaplan - 28. a 39. Psota, 22. Dočekal, 52. Vodný, 65. Tomáš Svoboda. Rozhodčí: Bejček, Kubičík - Maňák, Brož. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:2. Diváci: 205.