Hokejisté Chomutova zdolali v první lize po čtyřgólovém obratu Třebíč

Hokejisté nováčka Chomutova vyhráli v předehrávce 2. kola první ligy doma nad Třebíčí 4:3 v prodloužení, přestože prohrávali už 0:3. Piráti tak oslavili ve druhém vystoupení po návratu do druhé nejvyšší soutěže po čtyřech letech první výhru. V čase 63:21 rozhodl svým druhým gólem v utkání útočník Martin Tůma.

Radost Chomutova. Ilustrační foto.

Třebíč v sobotu ve svém azylu v Moravských Budějovicích zdolala Pardubice B 2:1 po samostatných nájezdech a v Chomutově se ujala vedení v polovině úvodní části díky brance Martina Dočekala. Druhý gól hostů přidal 47 sekund před první pauzou Ladislav Bittner. V čase 38:19 v další početní výhodě upravil Matěj Psota už na 3:0, avšak za 69 sekund také v přesilovce vrátil domácí do hry Jiří Fronk.

V 46. minutě dostal Piráty na kontakt František Lukeš a v polovině třetí třetiny vyrovnal v početní výhodě Tůma, který nakonec rozuzlil utkání bekhendovou dorážkou do odkryté branky po střele Patrika Kadeřávka. Chomutov tak po sobotní prohře na ledě Poruby 1:2 v prodloužení i podruhé bodoval.

Předehrávka 2. kola první hokejové Maxa ligy:
Chomutov - Třebíč 4:3 v prodl. (0:2, 1:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 50. a 64. M. Tůma, 40. Fronk, 46. F. Lukeš - 10. Dočekal, 20. Bittner, 39. Psota. Rozhodčí: Petružálek, Valenta - Beneš, Štofa. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:2. Diváci: 2083.