Článek
Bývalý úspěšný hráč tak chtěl připomenout období 70. a 80. let, kdy tehdejší sovětská sborná takřka neměla na světových turnajích konkurenci a vyhrávala mistrovství světa a olympijské hry jako na běžícím pásu. Mistr světa z roku 1990 přišel k reprezentaci jako trenér teprve v polovině srpna, přesto se mu podařilo tým dobře připravit na první akci.
"Chtěl bych poděkovat hráčům, jak přistoupili k zápasům na turnaji v Česku. Vyslechli si naše rady a většinu příkazů plnili na jedničku," pochvaloval si ruský kouč, jenž ale odmítl někoho konkrétně vyzdvihovat. Výsledky jej navíc utvrdily v úspěšnosti herního systému, který v reprezentaci společně s asistentem Zacharkinem zavedl.
Jen hvězdy nevyhrávají
"Není to nic převratného, spíše bych chtěl navázat na hru, kterou jsme předváděli v dobách řádění ´ruské mašiny´. A pokud nás tak budou soupeři opět i nazývat, potěšilo by mne to. Snažíme se brát si to lepší ze hry nejlepších mužstev světa a přizpůsobit to našemu systému," prozradil Bykov, na jehož bedrech bude ležet úspěch mužstva na domácím mistrovství světa 2007 v Moskvě.
Nový kouč ale nehodlá při domácím šampionátu spoléhat na kádr složený jen z největších hvězd ruského hokeje. "Vzpomeňte si na mistrovství světa v roce 1997, který vyhráli Kanaďané. Přitom neměli v sestavě velká jména, ale mohli se spolehnout na dobrou organizaci hry, stmelený kolektiv, a vítězný duch. Naproti tomu Švédi měli v Liberci dva olympijské vítěze a šest mistrů světa a přesto nevyhráli," bere si Bykov ponaučení.