Velké překvapení! Malá si zahraje finále Ligy mistryň

Česká házená může mít posedmé v řadě šampionku slavné Ligy mistryň. Nebude to však tentokrát Jana Knedlíková, která vyhrála nejprestižnější klubovou soutěž šestkrát po sobě, ani Markéta Jeřábková, jež s ní přidala poslední dva triumfy v dresu norského Kristiansandu. Do finále se probojovala kapitánka národního týmu Veronika Malá. Její Bietigheim v dnešním semifinále v Budapešti zaskočil francouzské Mety 36:29, česká křídelnice přispěla třemi góly.

Česká házenkářka Veronika Malá v reprezentačním dresu.

V prvním semifinálovém duelu si domácí Györ dokázal poradit s dánským Esbjergem 24:23 a v nedělním finále od 18 hodin proti německému šampionovi bude favoritem. Vždyť Bietigheim se probojoval do play off Ligy mistryň až ze šesté příčky tabulky, poslední postupové.

V osmifinále pak ovšem nejprve překvapil dánský Ikast s kanonýrkou Jeřábkovou, když dvojzápas opanoval rozdílem dvou branek, a ve čtvrtfinále si stejným poměrem vyšlápl i na další dánský celek Odense.

Duel proti Metám začal lépe favorit, ovšem Bietigheim se i díky Malé držel v kontaktu. Třicetiletá rodačka z Písku odehrála na levém křídle celý první poločas, v němž nasázela tři branky ze tří pokusů.

Francouzský celek šel do poločasu s vedením 15:14, od stavu 20:18 však začal tahat za kratší konec. Bietigheim čtyřmi trefami v řadě skóre otočil, poté navíc odskočil až na rozdíl pěti branek a náskok už si kontroloval. Závěr už si tým s kapitánkou české reprezentace pohlídal a mohl slavit vítězství 36:29.

A ve finále Ligy mistryň tak už poosmé v řadě nebude chybět česká stopa, tentokrát díky Veronice Malé.