Karviná v Eurolize znovu prohrála, házenkářům Flensburgu podlehla o deset gólů

Házenkáři Karviné prohráli v základní skupině Evropské ligy i druhý zápas. V domácí premiéře podlehli německému Flensburgu 31:41. Českého mistra nezachránil ani výkon Dominika Soláka, který byl s deseti brankami nejlepším střelcem zápasu.

Zleva Vojtěch Prašivka z Karviné a Blaz Blagotinšek z Flensburgu.

Na rozdíl od úvodního duelu, který na hřišti KC Tatabánya prohráli po gólu 11 sekund před koncem 27:28, dnes svěřenci trenéra Michala Brůny proti dalšímu favoritovi nezachytili úvod. Poločas prohráli o 13 branek, a přestože po přestávce hru vyrovnali, blíž než na osmigólový rozdíl se dostat nedokázali.

„Takovou nervozitu jako na začátku zápasu jsem u hráčů dlouho neviděl. Prvních 15 minut jsme to nebyli my, ale to je normální, kluci se poprvé v životě potkali s takovými hráči,“ řekl Brůna. Své svěřence pochválil alespoň za druhý poločas, který vyhráli 20:17. „Jsem rád, že se kluci nesložili, ale bojovali. Zaslouží si respekt, že hráli až do konce. I když hosté ve druhé půli prostřídali, ne každému se povede nad Flensburgem vyhrát poločas,“ dodal.

Maďarská Tatabánya ve druhém utkání skupiny G zvítězila na hřišti Sesvete 31:27 a v tabulce je o skóre druhá za Flensburgem. Chorvatský tým bude 22. října dalším soupeřem Karviné, které patří třetí místo.