Házenkářky Mostu vyhrály v prvním finále nad Kynžvartem o pět branek

Házenkářky Mostu zvítězily v prvním finálovém utkání českého play off interligy v hale Kynžvartu 25:20 a po loňském stříbru vykročily za desátým mistrovským titulem. Do dvojzápasu o bronz vstoupil lépe Písek, který v domácím prostředí porazil loňské mistryně ze Slavie Praha 29:22. Deseti brankami k tomu pomohla někdejší reprezentační opora Iveta Korešová. Odvety se hrají v sobotu 18. května.

Zleva brankářka Sabrina Novotná z Kynžvartu a Natálie Kuxová z Mostu.

Mostecká nadvláda v české soutěži začala v sezoně 2012/13, přerušila ji jen koronavirová pandemie, kvůli které se nedohrál ročník 2019/20. Loni Severočešky ve finále podlehly pražské Slavii, letos nicméně byly v základní části společné česko-slovenské soutěže opět nejlepším českým týmem.

Kynžvart je v říjnu porazil 28:27, další dva vzájemné duely včetně pohárového finále ale jasně ovládl Most. Ten vstoupil lépe i do dnešního zápasu a za úvodních deset minut dostal jediný gól ze sedmičky. Díky zákrokům reprezentační brankářky Sabriny Novotné a gólům střelkyně Katky Dresslerové dokázaly hráčky Kynžvartu vyrovnat, závěr první půle ale vyšel lépe soupeřkám, které si vypracovaly čtyřbrankový náskok.

I o ten ale po změně stran přišly, protože dlouho nebyly schopné ze hry ani ze sedmimetrových hodů překonat Novotnou, zatímco v domácím týmu se rozstřílela autorka osmi branek Veronika Vávrová. V koncovce prvního finále byly hostující házenkářky nicméně důraznější a přesnější. O poslední kynžvartský gól se vyrovnáním na 20:20 postarala Marija Božovičová v 54. minutě, pak už se z domácího celku netrefil nikdo.