Další klopýtnutí házenkáři Plzně nedopustili, Zubří do Prahy nejelo

Házenkáři Plzně po těsné porážce ve Frýdku-Místku v úvodním domácím zápase extraligové sezony nezaváhali a porazili Jičín o deset gólů 34:24. Úřadující vicemistr Talent tým byl od začátku lepší, ve 13. minutě měl k dobru osmibrankový náskok a nakonec přehrál soupeře dvouciferným rozdílem. Jičínští zůstali zkraje ročníku bez bodu.

Házenkáři Plzně. Ilustrační foto

Nekoukali jsme moc na zápas ve Frýdku-Místku, chtěli jsme zvládnout tenhle. Brzy jsme utekli a měli ho pod kontrolou. Ve druhé půli už jsme hodně šetřili stěžejní hráče, ještě ne všichni jsou zdraví," řekl trenér Západočechů Petr Štochl České televizi. Střelecky se nejvíce prosadil jeho svěřenec Daniel Bláha, jenž skóroval desetkrát.

Utkání mezi pražskou Duklou a Zubřím bylo na žádost hostů kvůli povodňové situaci odloženo. Náhradní termín zatím kluby neoznámily.