Yu získal v Jacksonu jako třetí hráč z Tchaj-wanu titul na PGA Tour

Golfista Kevin Yu vybojoval na turnaji v Jacksonu první titul kariéry na okruhu PGA Tour. V rozstřelu na první dodatečné jamce porazil Američana Beaua Hosslera a trofej v prestižním seriálu získal jako třetí hráč z Tchaj-wanu v historii.

Kevin Yu, vítěz v Jacksonu.

„O této chvíli jsem snil od té doby, co mi bylo pět,“ řekl šestadvacetiletý Yu. „Tohle je sen všech golfistů, vyhrát na PGA Tour. Já to dneska dokázal,“ dodal.

Yu zahrál nedělní finálové kolo na 67 ran a díky dlouhému putu do birdie na 18. jamce se dotáhl s celkovým skóre 265 na Hosslera. Na stejné jamce pak ránu pod par zopakoval i v rozstřelu a mohl slavit trofej.

Navázal na krajany T.C. Chena, jenž vyhrál v roce 1987 LA Open, a C.T. Pana, který před pěti lety získal titul na turnaji RBC Heritage.

Američan Keith Mitchell, jenž do závěrečného dne vstupoval z pozice lídra, se nakonec musel spokojit s děleným třetím místem. Spolu s krajanem Lucasem Gloverem za nejlepším duem zaostali o jednu ránu a zapsali skóre -22.

Golfový turnaj Sanderson Farms Championship série PGA Tour v Jacksonu (par 72, dotace 7,6 milionu dolarů):