Padl Woodsův rekord hřiště v Čibě. Echavarría má druhý titul PGA

Kolumbijský golfista Nico Echavarría získal na turnaji Zozo Championship v Čibě v Japonsku druhý titul na okruhu PGA a potěšil ho o to víc, že překonal rekord Tigera Woodse na tamním hřišti. Jeden z nejlepších sportovců historie zvítězil v roce 2019 v Čibě s výsledkem 261 a vybojoval tehdy rekordní 82. turnajové vítězství. Echavarría byl dnes po čtyřech kolech lepší o jednu ránu. Celkové skóre měl -20.

Golfista Nico Echavarría z Kolumbie

„Je neuvěřitelné vyhrát turnaj, který vyhrál Tiger. Je to moje druhé vítězství, takže potřebuju ještě osmdesát dalších, abych ho dostihl,“ řekl s úsměvem třicetiletý rodák z Medellínu. Poprvé na PGA Tour triumfoval Echavarría loni v březnu ve své nováčkovské sezoně v  Portoriku. Největší favorit a druhý hráč světového žebříčku Američan Xander Schauffele se dělil o 41. místo s pěti ranami pod par.

Golfový turnaj Zozo Championship série PGA Tour v Čibě (dotace 8,5 milionu dolarů, par 70):