Francouz Ravetto ovládl Czech Masters

Francouzský golfista David Ravetto vyhrál s náskokem čtyř ran Czech Masters a vybojoval premiérový titul na evropském okruhu DP World Tour. V posledním kole turnaje v Nebřenicích u Prahy předstihl sedmadvacetiletý hráč průběžného lídra Jespera Svenssona ze Švédska, který dnes potřeboval na hřišti PGA National Oaks o pět úderů více a druhé místo udržel o jednu ránu před trojicí soupeřů.

Vítězem Czech Masters se stal Francouz David Ravetto.

Z dvojice českých hráčů, kteří se v jubilejním 10. ročníku turnaje probojovali do víkendových kol, skončil lépe Filip Mrůzek. Obsadil dělené 62. místo. Šimon Zach byl klasifikován na 71. pozici mezi 75 finalisty.

Ravetto po třech kolech zaostával za Svenssonem o jedinou ránu, ale dnes se přes něj brzy „přehnal“. Na prvních devíti jamkách zahrál šest birdie, proti pouhým dvěma soupeřovým. A když se v druhé polovině dopustil jediného bogey a na dalších třech jamkách zaskóroval, nebylo o jeho triumfu pochyb. Se skóre -8 byl nejlepším hráčem dne společně se Španělem Adrim Arnausem. Za vítězství inkasoval golfista ze čtvrté stovky světového žebříčku 386.855 eur (zhruba 9,8 milionu korun).

Svensson na druhé devítce také přidal tři birdie, ale definitivně ho zlomila 16. jamka, kde zahrál double bogey a ještě se musel začít ohlížet za sebe. Byla to jeho druhá chyba v celém turnaji, jediné bogey si předtím připsal v pátek. Druhou pozici už udržel a narušil velký úspěch Francouzů, protože o třetí místo se podělili vítězovi krajané Adrien Saddier a Frédéric Lacroix se Skotem Richiem Ramsayem.

Mrůzek závěrečné kolo odehrál se skóre -3 a i díky eaglu na pětiparové 13. jamce si vyrovnal turnajové maximum z pátku. V žádném kole nepřekročil normu hřiště (72), pouze v sobotu ji vyrovnal. Zach navzdory double bogey na jedničce rovněž zakončil víkend 69 ranami, což bylo o šest méně než během nepovedené soboty. Na lepší umístění než v osmé desítce pořadí to nestačilo, ačkoliv po prvním dnu atakoval s výsledkem 67 úderů Top Ten.

Golfový turnaj Czech Masters evropské série DP World Tour v Nebřenicích u Prahy (par 72, dotace 2,5 milionu dolarů):