R. Sociedad - Real Madrid 0:2Králův kolega se blýskl hattrickem

Fotbalisté Realu Madrid v 5. kole španělské ligy zvítězili po brankách z penalty Viníciuse Júniora a Mbappého na hřišti San Sebastianu 2:0 a posunuli se na druhé místo. Hattrick Javiho Puada rozhodl o výhře Espaňolu 3:2 nad Alavésem, Alex Král odehrál za vítěze celé utkání. Villarreal zvítězil na hřišti Mallorky 2:1 a zůstal neporažený.

Villarreal zvítězil na hřišti Mallorky.

Real se ujal vedení v 58. minutě, poté co Vinícius proměnil penaltu po ruce záložníka Gómeze. Mbappé vítězství Bílého baletu pojistil v 75. minutě, potrestal faulu na Vinicíuse. Svěřenci Carla Ancelottiho mají o bod méně než vedoucí Barcelona, která v neděli nastoupí na hřišti páté Girony.

Puado z Espaňolu odstartoval svou střeleckou show v 21. minutě, když do sítě usměrnil Tejerův střílený centr. Hosté odpověděli v 35. minutě gólem Conechnyho, jenž se v novém dresu prosadil poprvé od letního přestupu z argentinského klubu Godoy Cruz.

Po opětovné spolupráci Tejera a Puada obnovil Espaňol své vedení v 56. minutě a o devět minut později dovršil šestadvacetiletý útočník hattrick gólem z penalty. Hosté reagovali už jen Tenagliovým snížením z 68. minuty.

Nováček ligy Espaňol potřetí za sebou neprohrál a se ziskem sedmi bodů je v tabulce na sedmém místě. Alavés má stejný počet bodů a je o příčku výš.

Villarreal šel na Baleárských ostrovech do vedení v 27. minutě zásluhou obránce Costy, jenž se prosadil poprvé po letním přestupu z Toulouse. Domácí srovnali dvanáct minut po poločase, když si kapitán Žluté ponorky Albiol srazil Asanův centr do vlastní sítě.

Mallorca hrála od 69. minuty bez vyloučeného Lata. Villarreal využil přesilovku až díky bleskurychlé akci ze čtvrté nastavené minuty, na jejímž konci skóroval Pérez a s třemi góly je hned za nejlepším střelcem soutěže Polákem Lewandowským z Barcelony.

FC Sevilla porazila Getafe 1:0 brankou Jesúse Navase z 23. minuty. Španělský univerzál se v 38 letech a 298 dnech stal historicky nejstarším střelcem Sevilly, když překonal rekord Sergia Ramose z letošního března.