Článek
Anglická Fotbalová asociace se před startem tohoto soutěžního ročníku rozhodla pro změnu, připomínající poslední světový šampionát v Kataru. Tedy zvýšení objemu nastaveného času, přidávaného k původním devadesáti minutám. Statistiky totiž ukazují, že balon je v utkání Premier League ve hře průměrně 55 minut, zbytek si ukradnou přerušení, střídaní, čekání na rozehrání standardní situace či oslavy vstřelených branek a podobně.
Finálové klání mezi City a Arsenalem bylo důkazem nové filozofie v praxi. Původně mělo být k řádné hrací době přidáno osm minut, srážka Kyla Walkera a Thomase Parteyho ale znamenala, že kanonýři mohli vstřelit regulérní branku až ve 101. minutě duelu. „Musíme si na to zvyknout. Vedli jsme 1:0 a nepřišlo mi, že bylo původně nutné nastavovat osm minut, zase tolik se toho v utkání nedělo," domnívá se španělský kouč poražených Citizens.
„Nenaděláme s tím nic. Je ale zajímavé, že ti, kteří dané rozhodnutí učinili, jej vůbec neřešili s manažery, ani samotnými hráči," pokračoval rozohněný Guardiola. „Zápasy budou trvat minimálně 100 minut, to je jasné. Vždyť chtějí nastavovat i za vstřelené branky. Představte si, že utkání skončí 4:3 a za každý gól přidají 45 sekund. To pak vážně budeme hrát ještě ráno," hořekoval.
⏰ Time to go?
Pep Guardiola is not happy with football's new injury-time rules...#BBCFootball #MCFC pic.twitter.com/c3sUqWWDOY
— Match of the Day (@BBCMOTD) August 6, 2023
Guardiola je také toho názoru, že změna pravidel zdržování hry nijak neovlivní, ač to je jejím hlavním cílem. „Jediné, čeho tím dosáhnou, je větší únava hráčů. Osm nebo deset minut navíc každý zápas je prostě moc," uzavřel.