Stupidní vyloučení baví internet. Náhradník dvakrát při oslavách sundal dres, klub ho velebil

Na instagramu umístil klub jeho fotku a výstižný vzkaz: „Pamatujte, že po 90 minutách není konec.“ Chorvatský obránce Matej Rodin z klubu Raków Čenstochová se postaral o jedno z nejšílenějších a zároveň nejstupidnějších vyloučení v sezoně napříč fotbalovými soutěžemi. Proti Štětínu po gólu svlékl dres. Video ale jeho vítěznou trefu zrušilo, což neplatilo pro žlutou kartu za oslavu. Za pár chvil vše zopakoval. Gól i oslavu. A šlágr polské ligy nedohrál.

Matej Rodin slaví výhru ve víkendovém utkání Čenstochové proti Štětínu.

„Rodinovi rozumím. Dostal se na hřiště v závěru a ovládly ho emoce,“ líčil pro web goal.pl domácí trenér Marek Papczun po výhře 1:0. Také ale trochu nazlobeně prohodil: „Fotbalista musí být taky zodpovědný.“

Rodin v nedělním zápasu Rakówa proti Pogonu Štětín zvládl dost nevídaný zápis.

V 82. minutě šel jako náhradník na plac.

Ve 100. minutě dal gól, který ale VAR zrušil.

Ve 100. minutě dostal žlutou kartu.

Ve 103. minutě dal už regulérní gól.

Ve 104. minutě viděl druhou žlutou kartu a pakoval se předčasně ze hřiště.

Dost šílenou statistikou se baví internet. A vlastně i sám Rodin a jeho zaměstnavatel, který mu tohle vyloučení zjevně podle kadence příspěvků na sociálních sítích okamžitě odpustil.

Co se vlastně stalo v závěru desetiminutového nastavení?

Ve 100. minutě si střídající obránce ukázkově levačkou zpracoval míč a pravačkou pohotově skóroval. V chladném večeru ze sebe sundal dres a jásal, za což vyfasoval žlutou kartu. Docela pochopitelný výbuch emocí, vytáhlý Balkánec zaznamenal po lednovém příchodu do Čenstochové premiérový gól.

Při oslavách ale opakované záběry odhalily a následně i videorozhodčí potvrdil Rodinův těsný ofsajd.

Průtahy způsobily, že se klání natáhlo ještě o pár dalších minut. A po chvíli zase přilétl do hostující šestnáctky centr z levé strany, který tentokrát Chorvat poslal do brány holení. Zase byl v rauši, zase svlékal dres s osmaosmdesátkou na zádech…

Kamery tentokrát zaznamenaly, jak si prohřešku všiml trenér Papczun, který okamžitě při oslavách ztuhl. Bylo patrné, že i někteří Rodinovi spoluhráči se snaží jeho provinění zamaskovat. Sudí Raczkowski ale zůstal pozorný a střelce vyloučil.

Z hrdiny se mohl stát vyvrhel, pokud by domácí v závěrečných sekundách dramatického duelu ztratili. Nestalo se. Raków posunula last minute výhra na druhé místo polské Ekstraklasy. A nakonec i kouč Papczun uznal: „Bylo by těžké ho za tohle trestat i nějak dodatečně. Vytrestal se sám, že nebude hrát další zápas.“