Sparťanské fotbalistky zdolaly v prodloužení Linköping a zůstávají ve hře o LM

Fotbalistky pražské Sparty navzdory dlouhému oslabení otočily zápas kvalifikace Ligy mistryň proti domácímu Linköpingu a po výhře 3:1 po prodloužení zůstávají ve hře o postup do hlavní soutěže. Ve finále prvního kola kvalifikace je na turnaji v Linköpingu čeká v sobotu Paris FC, který v semifinále deklasoval 9:0 tým First Vienna.

Radost fotbalistek Sparty

České vicemistryně hrály od 32. minuty bez vyloučené Sonntagové a krátce po změně stran navíc prohrávaly po křižné střele Beardové. V 67. minutě ale srovnala po rohu kapitánka Bartoňová a duel dospěl do prodloužení. V něm rozhodla ve 103. minutě Kotrčová a v závěru po vyloučení domácí Eckhoffové přidala pojistku z penalty znovu Bartoňová.

Sparta v Lize mistryň od zavedení skupinové fáze ani jednou ze tří pokusů neprošla kvalifikací. V případě postupu přes Paris ji čeká závěrečné play off ligové části. České šampionky Slavia vstoupí do kvalifikace až ve druhém kole mistrovské části.

1. kolo kvalifikace ligové části o fotbalovou Ligu mistryň - semifinále skupiny 2:
Linköping - Sparta Praha 1:3 po prodl. (1:1, 0:0)
Branky: 48. Beardová - 67. a 119. z pen. Bartoňová, 103. Kotrčová. ČK: 119. Eckhoffová - 32. Sonntagová.
Paris FC - First Vienna 9:0 (3:0)