SESTŘIH: Sparta ztratila první body. Doma jen remizovala se Slováckem

Fotbalisté Sparty v utkání 6. ligového kola pouze remizovali doma se Slováckem 2:2 a poprvé v sezoně nejvyšší soutěži nezvítězili. Obhájce titulu vede neúplnou tabulku o tři body před Plzní a Slavií, které před odvetou 4. předkola evropských pohárů o víkendu nehrají a mají zápas k dobru. V ligovém ročníku už není žádný stoprocentní tým.

Sestřih zápasu Sparta - SlováckoVideo: LFA

Slovácko na Letné dvakrát vedlo poté, co se v prvním poločase trefili Vlasij Sinjavskij a Michael Krmenčík. Favorit pokaždé srovnal, v úvodním dějství se prosadil Asger Sörensen a v závěru z penalty střídající Veljko Birmančevič.

Sparta sice v nejvyšší soutěži posedmnácté za sebou neprohrála, doma však poprvé v sezoně nezvítězila. Letenští se nedokázali ideálně naladit na úterní odvetu závěrečného 4. předkola Ligy mistrů s Malmö, proti němuž budou hájit náskok 2:0 z venkovního duelu. Slovácko bodovalo se Spartou poprvé po třech zápasech, v úvodu sezony doma remizovalo také se Slavií. Celek z Uherského Hradiště čtyři kola po sobě neprohrál a v tabulce je sedmý.

Dánský trenér Sparty Friis udělal oproti utkání v Malmö hned devět změn v základní sestavě. Zůstali v ní jen brankář Vindahl a stoper Sörensen. Na lavičce už usedla čerstvá posila Rrahmani, ze zdravotních důvodů v nominaci vůbec nebyli Kuchta s Vitíkem.

V šestém kole fotbalové ligy se potkaly Sparta Praha a Slovácko (v bílém).

Slovácko bylo před víkendem v tabulce na šesté příčce, ačkoli v prvních pěti kolech vstřelilo jen dvě branky. Na Letné je dokázalo dát už do přestávky. Nejprve Krmenčík prodloužil míč hlavou za sebe, Sinjavskij se zbavil nedůrazného Rosse a v 17. minutě střelou po zemi otevřel skóre. Hosté vedli jen tři minuty, bývalý brankář Sparty Heča pak podběhl Solbakkenův rohový kop a Sörensen hlavou snadno vyrovnal.

Za další čtyři minuty už Slovácko znovu vedlo. Krmenčík vyhrál souboj po Hečově nákopu, Sinjavskij mu přiťukl skákavý míč zpátky a bývalý český reprezentant přehodil chytrým lobem z dálky špatně postaveného Vindahla.

V šestém kole fotbalové ligy se potkaly Sparta Praha a Slovácko v (bílém).

Krmenčík se trefil hned ve svém prvním utkání v základní sestavě po příchodu z Kypru. Spartě dal už pátý ligový gól v kariéře, v české nejvyšší soutěži skóroval poprvé od listopadu 2021, kdy se trefil dvakrát za Slavii při výhře 5:0 nad Pardubicemi v jejich tehdejším azylu v pražském Ďolíčku. Náskok mohl zvýšit znovu Sinjavskij, na druhé straně neuspěl Sadílek.

Do druhého poločasu nastoupili Birmančevič s Haraslínem a oba hned na úvod zahrozili. Vyrovnání se však favorit dočkal až v 79. minutě. Exsparťan Trávník zahrál rukou a Birmančevič penaltu proměnil. Nedlouho předtím trefil tyč. Vítězný gól už Sparta dát nedokázala, naopak v nastavení přečkala velkou šanci Jurošky.

6. kolo první fotbalové ligy:
Sparta Praha - 1. FC Slovácko 2:2 (1:2)
Branky: 20. Sörensen, 79. Birmančevič z pen. - 17. Sinjavskij, 24. Krmenčík. Rozhodčí: Orel - Hájek, Váňa - Kocourek (video). ŽK: Ndefe, Hofmann, Doski, Blahút, Daníček (všichni Slovácko). Diváci: 16.723.
Sparta: Vindahl - Ross, Sörensen, Zelený - Wiesner, Sadílek (72. Laci), Solbakken, Suchomel (72. Ryneš) - Daněk (46. Birmančevič), Krasniqi (46. Haraslín) - Tuci (57. Olatunji). Trenér: Friis.
Slovácko: Heča - Ndefe, Vaško, Hofmann (83. Reinberk), Doski - Trávník - Blahút (83. Křišťan), Kohút (67. Daníček), Havlík, Sinjavskij (67. Juroška) - Krmenčík (54. Kvasina). Trenér: West.