Sigma rozstřílela Baník, Opavu v nastavení spasil žolík. Necid vládne střelcům

Fotbalisté béčka Olomouce v 7. kole druhé ligy na svém trávníku porazili rezervu Baníku 5:0. Sigma všech pět gólů ostravskému soupeři nastřílela po přestávce. Žižkov remizoval s Vlašimí 1:1, bývalý reprezentant Tomáš Necid z Viktorie je s pěti brankami nejlepším střelcem soutěže. Opava udeřila v nastaveném čase.

Tomáš Necid vládne druholigovým střelcům

První poločas duelu rezerv prvoligových týmů gól nepřinesl. Druhý však jasně ovládli Hanáci. Skóre hned zkraje otevřel střídající Elbel, pak se do vlastní branky trefil Krupička a domácí byli na koni. Jejich hladkou výhru zvýraznil zkušený Pospíšil a dvěma góly v závěru Proniuk. Sigma se dostala na jedenáctou příčku neúplné tabulky o bod před dnešního soupeře. Ostravští z posledních tří kol nevytěžili ani bod.

Žižkovu se vyplácí letní příchod útočníka Necida. Pětatřicetiletý odchovanec Slavie se v utkání s Vlašimí trefil ve 22. minutě a po příchodu z Bohemians zaznamenal již svou pátou branku. Viktorii však k vítězství nestačila, po přestávce vyrovnal Lehký. Žižkov je šestý, Středočeši desátí. Vlašim je s pěti nerozhodnými výsledky remízovým králem soutěže, na výhru čeká již pět kol.

Duel Táborska s Opavou směřoval k bezbrankové remíze, když v sedmé minutě nastavení vystřelil hostům tři body střídající Kozák. Slezané vyhráli čtvrté kolo po sobě a z třetí pozice ztrácejí dva body na vedoucí Zlín, který ale odehrál o zápas méně. Jihočeši nezvítězili v šestém ze sedmi kol a jsou předposlední.