Šest gólů za poločas! Fotbalisté Nice deklasovali nováčka

Tak tahle oslava se opravdu povedla. Francouzský klub OGC Nice k pátečnímu duelu nastoupil ve speciálních dresech k výroční 120. let založení klubu. Zaplněnému stadionu pak předvedl neskutečnou podívanou – nováčka nejvyšší francouzské soutěže Saint-Etienne deklasoval 8:0.

Fotbalisté Nice nastoupili ve speciálních dresech.

ku z Ligy mistrů, kdy fotbalisté Bayernu přejeli Dinamo Záhřeb 9:2 se skóre z nejvyšší francouzské ligy nezdá ani tak neobvyklé. Nice ale dokázala jako první tým po 27 letech nastřílet v utkání francouzské ligy šest branek v prvním poločase.

Zápas se pro Saint-Etienne začal hroutit hned ve čtvrté minutě, když si konžský obránce Batubinsika vstřelil vlastní gól. O tři minuty později začala na stadionu Allianz Riviera kanonáda domácích. Dvakrát skóroval devatenáctiletý německý útočník Youssoufa Moukoko, který v Nice hostuje z Dortmundu.

Fotbalisté Nice deklasovali Saint-Etienne.

„Takové zápasy moc často nezažijete, jestli vůbec,“ řekl kouč Nice Franck Haise s tím, že si bude utkání pamatovat do konce života. Jeho svěřenci si připsali v pátém kole druhou výhru a vstřelili o dvě branky víc než v předchozích čtyřech zápasech.

Naopak Saint-Etienne má vůbec nejhorší skóre ze všech osmnácti týmů nejvyšší francouzské soutěže. Za pět zápasů dokázali svěřenci trenérů Oliviera a Laurenta vstřelit pouze jednu branku, díky které si připsali výhru nad Lille. Osmigólová sprcha jim ale na sebevědomí nepřidá. Obránce hostů Léo Pétrot neskrýval rozčarování. „Měli bychom se stydět. Je to ostuda,“ uvedl. Jeho tým má na kontě tři body, ale hrozivé skóre 1:15.