Článek
Rakev bývalého útočníka zdobily dresy italské reprezentace a Palerma a také šály dalších klubů, za které během kariéry hrál - Messiny, Juventusu a Interu Milán. U vchodu do katedrály byl položen květinový věnec od mezinárodní federace FIFA s nápisem „Hrdinovi Itálie 90“.
Tisíce fanoušků čekaly před katedrálou na příjezd smutečního průvodu a svému hrdinovi aplaudovaly. Zhruba tisícovka hostů sledovala obřad uvnitř. Lidé se mohli se Schillacim rozloučit i v uplynulých dnech, kdy byla rakev s ostatky vystavena na stadionu Renza Barbery.
Až do své střelecké exploze na domácím MS 1990 neměl „Toto“ Schillaci v reprezentaci na kontě jediný gól. Na turnaji jich ale nasázel šest, v pořadí střelců předstihl o jednu branku Tomáše Skuhravého a stal se ztělesněním hráče, který na největší fotbalové scéně překonal veškerá očekávání.
Za své výkony byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. V anketě Zlatý míč pak skončil druhý za Lotharem Matthäusem, který získal s německou reprezentací světový titul. V národním týmu nakonec Schillaci odehrál celkem 16 zápasů a dal sedm gólů.
Schillaci bojoval s rakovinou od roku 2022 a měl za sebou dvě operace. Do Palerma, za které fotbal nikdy nehrál, se vrátil po skončení hráčské kariéry a založil ve městě fotbalovou akademii.