Janov - Inter 2:2Obhájce titulu Inter ztratil v ligové premiéře

Obhájce titulu Inter Milán začal novou sezonu v italské fotbalové lize remízou 2:2 v Janově. Díky dvěma gólům Marcuse Thurama sahal po vítězství, ale v nastavení o ně přišel. Stejným výsledkem skončil zápas AC Milán s Turínem.

Fotbalisté Janova se radují z vyrovnávací branky v zápase s Interem.

Janov ztratil před sezonou útočný tandem, reprezentační útočník Retegui odešel do Atalanty a Islanďan Gudmundsson na hostování do Fiorentiny. Přesto proti favoritovi začal bez respektu, obránce Vogliacco využil zaváhání švýcarského brankáře Sommera a dorážkou zblízka vstřelil první gól v italské lize.

Francouz Thuram přesnou hlavičkou po deseti minutách vyrovnal a pět minut před koncem přidal druhý gól. Jenže v nastavení rozhodčí po prozkoumání videa nařídil penaltu za ruku. Brazilec Messias ji sice neproměnil, ale z dorážky Sommera přece jen překonal.

AC Milán doma s Turínem ještě nikdy neprohrál, ale dnes měl po 28 zápasech namále, protože ještě dvě minuty před koncem normální hrací doby měl dvoubrankovou ztrátu. Německý obránce Thiaw si po půlhodině hry srazil míč do vlastní sítě. Francouzský brankář Maignan zabránil druhému gólu, když skvěle vykopl do branky mířící Zapatovu hlavičku. Kolumbijský útočník ho ale nakonec stejně překonal – a opět po centru ze vzduchu.

Nový trenér Portugalec Paulo Fonseca, který přišel na San Siro z Lille, měl šťastnou ruku při střídání. Španěl Morata, nová posila z Atlética Madrid, vstřelil kontaktní gól a další náhradník Švýcar Okafor v páté minutě nastavení zachránil bod.

Parma se vrátila do Serie A po třech letech, před týdnem vypadla z poháru s druholigovým Palermem, ale v nejvyšší soutěži začala lépe. Rumunský útočník Man jí v utkání s Fiorentinou zařídil vedení. Hosté, u nichž Antonín Barák sledoval zápas jen z lavičky, ale vyrovnali zásluhou Biraghiho a bod uhájili i v deseti, poté co Chorvat Pongračič dostal druhou žlutou kartu.

Italská fotbalová liga – 1. kolo:
FC Janov – Inter Milán 2:2 (20. Vogliacco, 90.+6 Messias – 30. a 85. Thuram)
Parma – Fiorentina 1:1 (22. Man – 75. Biraghi)
AC Milán – FC Turín 2:2 (89. Morata, 90.+5 Okafor – 30. vlastní Thiaw, 68. Zapata)
Empoli – Monza 0:0