Parma - Udinese 2:3Nový lídr v Itálii: Zebry slaví po obratu. Lazio přehrálo Veronu

Fotbalisté Udine zvítězili v první dohrávce 4. kola italské ligy na hřišti Parmy po obratu 3:2 a bez porážky vedou tabulku o bod před Neapolí. Domácí, kteří po prvním poločase vedli 2:0, dohrávali v deseti. Dvěma góly k výhře Udine přispěl francouzský útočník Florian Thauvin. Všechny tři branky na hřišti římského Lazia padly do 20. minuty. Více jich vstřelili domácí.

Udine zosnovalo v Parmě velký obrat

Parma se ujala vedení už ve druhé minutě po trefě Del Prata a náskok nováčkovi Serie A pojistil krátce před přestávkou Bonny. V úvodu druhého poločasu ale nejprve Lucca snížil a dvěma góly v rozmezí necelých deseti minut pak skóre otočil Thauvin.

Poprvé se jednatřicetiletý Francouz trefil v 68. minutě, druhý gól pak zaznamenal už proti oslabenému soupeři. V 73. minutě totiž šel ze hřiště po druhé žluté kartě Keita.

Zebry se tak vyhouply do čela tabulky, když přeskočily Neapol.

Ve druhém utkání splnilo Lazio roli mírného favorita a po výhře 2:1 přeskočilo svého přímého konkurenta v tabulce. Domácí rozjeli skóre v 5. minutě, když se trefil Dia. Verona však okamžitě kontrovala po zásahu Tengstedta. Poslední a vítěznou trefu zařídil už ve 20. minutě Castellanos.