Lecce - Atalanta 0:4Fotbalisté Bergama díky gólům srpnových posil deklasovali Lecce

Fotbalisté Atalanty Bergamo vstoupili do sezony italské ligy drtivou výhrou 4:0 v Lecce. O góly letošních vítězů Evropské ligy se rovným dílem podělily srpnové posily Mateo Retegui a Marco Brescianini. Jen o branku méně dal Juventus, který porazil nováčka Como 3:0. Své první trefy v soutěži zaznamenali Timothy Weah a Samuel Mbangula.

Kouč Atalanty Gian Piero Gasperini

Brescianini jen několik dnů poté, co přišel do Atalanty na hostování z Frosinone, otevřel skóre v 35. minutě dorážkou po Reteguiho hlavičce, kterou domácí brankář vyrazil. V poslední minutě úvodního poločasu už italský reprezentační útočník Retegui hlavou skóroval a oslavil první trefu za Bergamo po nedávném příchodu z Janova.

Po přestávce se pak nováčci v kádru čtvrtého týmu uplynulé sezony Serie A trefili ještě jednou. Účastník letošního mistrovství Evropy Retegui, jenž má nahradit dlouhodobě zraněného reprezentačního kolegu Gianlucu Scamaccu, skóroval z penalty a Brescianini přízemní střelou.

Atalanta zaznamenala první výhru v sezoně poté, co minulou středu podlehla 0:2 v utkání o Superpohár UEFA vítězi Ligy mistrů Realu Madrid.

Juventus s debutujícím koučem Thiagem Mottou poslal do vedení dvacetiletý belgický útočník Mbangula, který nastoupil za A tým poprvé. U jeho branky asistoval Weah, který v nastavení prvního poločasu tvrdou ranou o břevno zvýšil na 2:0. V 30 ligových zápasech své premiérové sezony v dresu Juventusu syn někdejšího kanonýra AC Milán George Weaha neskóroval, nyní uspěl hned v prvním kole. V samém závěru zpečetil výhru favorita Andrea Cambiaso, jenž překonal jednačtyřicetiletého gólmana Pepeho Reinu střelou zpoza vápna.