Fiorentina - Monza 2:2Fiorentina v lize i potřetí remizovala

Fotbalisté Fiorentiny se i ve třetím kole italské ligy podělili o body. Domácí remízu s Monzou 2:2 jim zařídil v nastaveném čase debutant Robin Gosens, který přišel na hostování z Unionu Berlín teprve v pátek. Juventus Turín poprvé ztratil body po domácí bezbrankové remíze s AS Řím 0:0.

Robin Gosens se raduje z gólu Fiorentiny

Fiorentina musela dotahovat dvoubrankovou ztrátu po gólech Djuriče a Maldiniho. Těsně před přestávkou se v domácím dresu poprvé v lize prosadila letní posila z Juventusu Kean. Italský útočník navázal na trefy z obou zápasů play off Konferenční ligy proti Puskási. Hosté směřovali k první výhře v sezoně, než hlavou vyrovnal Gosens.

Antonín Barák nebyl ani mezi domácími náhradníky. Tým z Florencie vůbec poprvé remizoval v úvodních pěti soutěžních utkáních v sezoně. Nerozhodně skončily i oba jeho zápasy s Puskásem, přes který italský klub postoupil do hlavní fáze na penalty.

Po remíze Juventusu už není v soutěži žádný stoprocentní tým. Turínský velkoklub ale jako jediný ještě neinkasoval, což se mu v prvních třech kolech podařilo naposledy v sezoně 2014/15. AS Řím dál čeká na první tříbodový zisk

Udine doma porazilo Como 1:0 po brance Brennera ze 43. minuty a má stejnou bilanci jako Juventus, vedoucí Inter Milán a FC Turín. Hosté měli v nastavení jedinečnou šanci srovnat z penalty, ale Cutrone neproměnil. Svěřenci Cesca Fábregase z Coma stále čekají na první ligové vítězství.

Verona zvítězila 2:0 na hřišti FC Janov 2:0. Postarali se o to ve druhém poločase kamerunský útočník Tchatchoua a z penalty Dán Tengstedt. Janovský celek poprvé prohrál.