Inter Milán porazil Lecce a slaví první výhru v nové sezoně

Úřadující mistr italské fotbalové ligy Inter Milán ve druhém kole porazil Lecce 2:0 a připsal si první vítězství v novém ročníku. Český záložník Daniel Samek nebyl ani na lavičce Lecce, podle spekulací českých médií by mohl odejít na hostování do Hradce Králové. Naopak městský rival Interu AC nezvítězil ani napodruhé a na půdě nováčka z Parmy prohrál 1:2. Udine doma porazilo Lazio Řím 2:1.

Fotbalisté Interu Milán se radují z branky.

Inter o svém prvním vítězství rozhodl už v páté minutě, když centr z levé strany prodloužila letní posila z Porta Taremi na nehlídaného Darmiana, jenž se zblízka hlavou nemýlil.

Ve druhém poločase přidal pojistku z penalty Calhanoglu a zachoval si stoprocentní úspěšnost při zahrávání pokutových kopů v Serii A. Proměnil všech sedmnáct.

Fotbalisté AC Milán dál čekají na výhru.

Parmu poslal do vedení už ve druhé minutě Man. Milánští srovnali až v 66. minutě díky rychlé akci po levé straně, kterou do prázdné branky zakončil Pulisic. Domácí si vzali vedení zpět o 11 minut později zásluhou střídajícího Cancellieriho a nový trenér „Rossoneri“ Paulo Fonseca tak stále čeká na první tříbodový zisk.

Udine se také povedl úvod. V páté minutě rozjásal tribuny Lucca a těsně po pauze přidal druhý gól Thauvin. Od 68. minuty hráli domácí v oslabení, ale Lazio dokázalo využít přesilovku až v nastavení, kdy se trefil Isaksen.