ZNÁMKOVÁNÍ: Výhra nad Albánií: Výborní Chorý s Provodem, průměrně zahrál Černý

Čeští fotbalisté zvládli třetí zápas v Lize národů proti Albánii herně i výsledkově, účastníka nedávného Eura porazili na Letné 2:0. Ve známkování Sport.cz si vedl nejlépe autor obou gólů Tomáš Chorý, jedničku obdrželi další tři hráči. Nejnižší známku z českého týmu obdržel záložník Václav Černý. Známkuje se jako ve škole (nejlepší 1, nejhorší 5).

Tomáš Chorý sestřelil Albánii dvěma góly.

Matěj Kovář
V první půli se víceméně nudil, neřešil žádnou složitou situaci. Po přestávce předvedl výtečný zákrok proti ráně Aslaniho ze 20 metrů.
2
Martin Vitík
Předskakoval soupeře, čistě jim odebíral míče. Vyhrával klíčové souboje ve vlastní šestnáctce i kolem ní. Bezchybný, sebevědomý výkon.
1
Tomáš Holeš
Většinou spolehlivý, spolupráce s druhým stoperem Vitíkem fungovala. Při brejku Albánců mohl na střílejícího Asaniho vyvinout větší tlak.
2
Jan Bořil
Za reprezentaci hrál po třech letech. Čišela z něj obrovská chuť. Směrem dozadu nechyboval, podporoval ofenzivu.
2
Vladimír Coufal
Byl to po čase znovu starý dobrý Coufal - emotivní, soustředěný, agresivní. Souboje s ním bolely. Piloval lajnu, po jeho centru vstřelil Chorý druhý gól.
1
Tomáš Souček
Poctivý, obětavý jako obvykle. V ofenzivě nebyl zprvu vidět, před přestávkou pak připravil šanci pro Chorého. Důležitý při obranných standardkách.
2
Lukáš Červ
Vitální, jako vždy. Se Součkem si ve středu zálohy rozuměl. V soubojích rozdal plno ran, kreativnímu sparťanovi Lacimu toho příliš nedovolil.
2
Lukáš Provod
Má životní formu, po jeho akci a centru z levé strany se trefil Chorý. Jeho ráně levačkou chybělo jen málo, aby skončila v síti. Snažil se často o přečíslení.
1
Václav Černý
Díky přestupu do Rangers herně pookřál. V první půli aktivní, snažil se o střelbu. Ve druhé půli pokazil brejk, jeho výkon šel dolů.
3
Tomáš Chorý
Potvrdil, že je v současné době českým útočníkem číslo jedna. Trefil se pohotově zkraje zápasu, po přestávce přidal hlavou druhý gól.
1
Pavel Šulc
Spolupráce s bývalým parťákem z Plzně Chorým a spoluhráčem z Viktorie Červem skvěle fungovala. Byl aktivní, podílel se na mnoha útočných akcích
2
Adam Hložek
Odehrál posledních dvacet minut. Prezentoval se dvěma nebezpečnými střelami. Do zápasových statistik se zapsal i žlutou kartou.