ZNÁMKOVÁNÍ: Bídu v Gruzii odneslo osm hráčů pětkou

Katastrofální výkon. Čeští fotbalisté vybouchli v prvním zápase Ligy národů v Gruzii a prohráli 1:4. Ve známkování Sport.cz dostalo osm hráčů nejnižší možnou známku.

Čeští fotbalisté před úvodním hvizdem zápasu proti Gruzii

Matěj Kovář
Asi si říkal, co má dělat. První gól z penalty, druhý z nájezdu, třetí po dobře umístěné střele a čtvrtý z bezprostřední blízkosti. Nic navíc nechytil.
4
David Zima
Propadal vepředu a pak musel pelášit zpátky on i jeho spoluhráči. Měl i dobré zásahy, ale celkově hořel.
5
Robin Hranáč
Na Euro nenavázal. Nebyl jistý ani spolehlivý. Například u čtvrtého gólu byl až laxní. Měl hodně problémů.
5
Ladislav Krejčí
Nebyl v pohodě. Bylo cítit, že v Gironě nehraje. Měl problémy rychlostně, ve 32. minutě zavinil faulem na Kvaraccheliju penaltu pro domácí. Podskočil míč i u třetího gólu.
5
Vladimír Coufal
Začal dobrým centrem na Schicka, ale brzká žlutá karta předznamenala jeho potíže. Měl problémy držet tempo, dělal chyby, kvalitu nepřinesl.
5
Tomáš Souček
Měl držet střed hřiště, ale ten se úplně rozpadl. Nedostatek zápalu mu nelze vyčíst, ale to je z pozitiv asi vše.
5
Alex Král
Snažil se hrát na velkém prostoru, nicméně se dopouštěl ztrát. O poločase střídal. Zůstávají rozpaky.
4
Matěj Ryneš
Začal sebevědomě hezkým vyvezením míče. Brzy však nešťastně upadl a zranil se. Prožil hořkou premiéru.
3
Lukáš Provod
Působil z českých hráčů nejaktivněji, táhl útočné akce, nabízel se. Postupně uvadal.
3
Patrik Schick
V 7. minutě dobře hlavičkoval, ale zasáhl gólman Mamardašvili. Pak se vytrácel, až se ztratil úplně. Nebyl moc ve hře, nebezpečný také ne.
5
Tomáš Čvančara
Během první půle, kdy byl na hřišti, se dostal k jedné střele na bránu. Nepříliš nebezpečné. Jinak moc výrazný ani platný nebyl.
4
Jaroslav Zelený
Nastupoval, když se Gruzínci rozjížděli. Jeho výkon zapadl do představení celého mužstva. Šedivý, pak podprůměrný.
5
Lukáš Kalvach
Nejnižší známku nemá jen díky krásnému gólu, kterým pouze mírnil debakl. Jinak do hry po přestávce nic nevnesl.
4
Ondřej Lingr
Pověst žolíka nepotvrzoval, dlouho nebyl vidět. Až před Kalvachovým gólem střílel na bránu. Jinak bída.
5
Adam Hložek
Snažil se. Dobře vystřelil z přímého volného kopu. Přišel za stavu, kdy už se utkání dohrávalo, těžko ho víc hodnotit.
3

Pavel Šulc neodehrál dostatečný počet minut, proto nebyl hodnocen.

Oznámkujte výkon české fotbalové reprezentace za zápas v Gruzii (jako ve škole: 1 - nejlepší, 5- nejhorší)