Dánsko - Česko 2:0Po senzaci přišel krach. České fotbalistky sestoupily z Ligy národů

Po senzační výhře 2:1 nad Španělskem české fotbalistky narazily. Kvalifikaci na Euro zakončily prohrou 0:2 v Dánsku a ve skupině A2 obsadily poslední místo. Za třetí Belgií, která dnes prohrála také 0:2 ve Španělsku, zaostaly kvůli horší vzájemné bilanci. Už před závěrečným kolem bylo jasné, že oba celky čeká na podzim baráž. Vítězné Španělky i druhé Dánky postoupily přímo na turnaj ve Švýcarsku v příštím roce.

České fotbalistky na archivním snímku

Poslední místo v kvalifikační skupině zároveň znamená, že svěřenkyně trenéra Karla Rady sestoupily z elitní úrovně Ligy národů. V ročníku 2025/26 tak budou znovu hrát ve skupině B.

Češky nenavázaly na senzační páteční triumf 2:1 nad mistryněmi světa Španělkami. Favorizované Dánky rozhodly ve Vejle dvěma góly po změně stran. V 55. minutě se trefila hlavou Bruunová a o osm minut později přidala další zásah Thomsenová obstřelem na zadní tyč.

„Jsem rád, jak to holky odbojovaly. Nám patřil především první poločas, kdy jsme hráli velmi dobře. Je jen velká škoda, že naše zakončení nebylo tak kvalitní,“ řekl trenér Rada pro web FAČR. „Ve druhém poločase nám začaly již velmi rychle docházet síly. Snažili jsme se na to reagovat střídáním, ale obdrželi jsme dvě branky. V závěru se nám po kompletním vystřídání ještě navíc zranila Gabča Šlajsová a zápas jsme dohrávali o deseti,“ dodal.

České fotbalistky podlehly Seveřankám i ve čtvrtém vzájemném utkání, v dubnu na ně nestačily v Uherském Hradišti v poměru 1:3.