Devatenáctka je po výhře o krok blíž evropskému šampionátu. V kvalifikaci prošla do elitní fáze

Čeští fotbalisté do 19 let postoupili do elitní fáze kvalifikace mistrovství Evropy. Svěřenci trenéra Aleše Křečka v závěrečném utkání základní části porazili po obratu domácí Finsko 3:2 a ve vyrovnané čtyřčlenné skupině nakonec dosáhli na první místo.

Trenér české reprezentace do 19 let Aleš Křeček. Archivní foto

Čeští mladíci po prohře se Švýcarskem potřebovali dosud stoprocentní Finy porazit. Začali dobře a v 18. minutě otevřel skóre hlavičkou Samuel Pikolon. Seveřané ale ještě do přestávky po dvou nedůrazech v obraně hostů otočili stav.

Dvě minuty po změně stran vyrovnal Vojtěch Hranoš a odčinil neproměněnou penaltu z duelu se Švýcary. Po hodině hry pak střelou pod břevno rozhodl Jakub Tošnar.

Česká devatenáctka - stejně jako nakonec druzí Finové a třetí Švýcaři - zakončila skupinu se šesti body. Ve prospěch Křečkových svěřenců v minitabulce tří týmů rozhodl vyšší počet vstřelených branek ve vzájemných duelech. Los jarní elitní fáze kvalifikace se uskuteční v prosinci.