Čeští fotbalisté do 19 let na úvod kvalifikace ME jasně vyhráli

Čeští fotbaloví reprezentanti do 19 let zahájili úvodní fázi kvalifikace o postup na mistrovství Evropy vítězstvím 2:0 nad San Marinem. Svěřenci trenéra Aleše Křečka se na turnaji ve Finsku utkají v sobotu se Švýcarskem a v úterý s domácím výběrem.

Ilustrační snímek

Před rokem v Opavě porazili Češi ve stejné fázi kvalifikace San Marino hladce 4:0, ve Vantaa se ale nemohli dlouho střelecky prosadit. V prvním poločase gól nepadl, favoritovi pomohlo až vyloučení soupeře v 68. minutě po druhé žluté kartě. V závěrečné desetiminutovce skórovali obránce Konečný a útočník Pikolon, oba hráči Slavie.

Závěrečný šampionát v roce 2025 bude hostit Rumunsko. Do elitní fáze postoupí první dva týmy ze základní fáze kvalifikace.

Utkání první fáze kvalifikace mistrovství Evropy fotbalistů do 19 let ve Vantaa (Finsko):
Česko – San Marino 2:0 (0:0)
Branky: 82. Konečný, 89. Pikolon. ČK: 68. Capicchioni (San Marino)
Sestava ČR: Rodriguez – Piták (46. Tesař), Musil, Konečný, Kolísek – Polák (74. Večeřa), Feit (60. Rus) – Belžík (46. Hranoš), Pech, Mokrovics (74. Zahradníček) – Pikolon. Trenér: Křeček
Finsko – Švýcarsko 1:0 (0:0)