Článek
Celá událost se odehrála v srpnu před začátkem nové sezony v jednom z luxusních nočních klubů v Londýně. Čtyři fotbalisté „Kanonýrů", jak se londýnskému klubu přezdívá, se na záběrech výborně baví. Společnost jim dělají dívky a samozřejmě i alkohol.
Párty začíná nabírat na obrátkách v momentě, kdy Mesut Özil nabízí jednomu ze svých spoluhráčů Henrichu Mchitarjanovi k inhalování plyn. Ten nabídku odmítá, příležitosti se však chopí Guendouzi. A kombinace vodky, šampaňského a rajského plynu udělá svoje, francouzský záložník po chvíli ztrácí za smíchu ostatních vědomí. Stejně se vede i německé hvězdě Mesutu Özilovi.
Tomorrow's front page: Arsenal footie aces filmed passing out in hippy crack club binge https://t.co/PceqgxhQJD pic.twitter.com/Wo0DW6BLwT
— The Sun (@TheSun) 6. prosince 2018
Inhalace látky může podle odborníků vést v kombinaci s alkoholem v určitých případech i ke smrti. K té může dojít poté, co lidé po vdechnutí látky upadnou do bezvědomí a zemřou na nedostatek kyslíku.
Vlastnictví látky není podle anglického práva protiprávní, do problémů se zákonem by se fotbalisté dostali jen v případě, pokud by ji prodávali osobám mladším osmnácti let.
Podle anglických médií utratili Özil a spol. za párty solidní sumičku, 30 tisíc liber (asi 850 tisíc korun). Večírku se mělo účastnit údajně až 70 pozvaných žen.
Oxid dusný (N2O) |
---|
Laickým názvem rajský plyn či azooxid. Bezbarvý, nehořlavý plyn s nevýraznou, ale příjemnou vůní a nasládlou chutí. Vdechování působí nejprve stavy veselosti (odtud název rajský plyn) nebo hysterie, při vyšších dávkách útlum až anestetický spánek. Dlouhodobé nebo intenzivní vdechování však může vést k zástavě dýchání nebo přílišnému útlumu srdeční činnosti, případně až k zástavě srdce, v obou případech s následkem smrti. |
V medicíně se dříve používal ve směsi s kyslíkem jako anestetikum ke krátkodobým narkózám, v současnosti se s pomocí bezpečného dávkovacího zařízení může používat v porodnictví nebo stomatologii. Používá se jako hnací plyn v bombičkách pro výrobu šlehačky, slouží jako oxidační činidlo v raketových motorech, používá se jako aditivum paliva při závodech dragsterů. |
Zdroj: Wikipedia |