Nejde zastavit, nejlepší hráč v Anglii. Opora Chelsea terorizovala soupeře a tvořila rekordy

Neuvěřitelné, nepochopitelné, dechberoucí. Ofenzivní záložník fotbalové Chelsea Cole Palmer si při sobotním vítězství nad Brightonem (4:2) podmanil Anglii. Aby také ne, když jako první hráč v historii Premier League nastřílel čtyři góly v prvním poločase. „Je to nejlepší fotbalista v celé soutěži,“ smekl kouč Chelsea Enzo Maresca.

Cole Palmer vstoupil do historie.

Není nutno dodávat, že k tomu měl důvod. Dvaadvacetiletý Palmer zase jednou předvedl, že mu v šuplíku fotbalových dovedností nechybí vůbec nic.

Dva góly dal ze hry, jeden z parádně trefeného přímého kopu. Prosadil se i z penalty, jichž za Chelsea mimochodem v lize (dohromady s minulou sezonou) proměnil deset z deseti. To vše mezi 21. a 41. minutou. „Cole Palmer vede nad Brightonem 4:2,“ hlásil ohromený komentátor.

Něco takového nejprestižnější ligová soutěž v Evropě ještě nikdy nezažila. A to Palmer v první půli ještě trefil i tyčku a jeden gól mu byl odvolán pro ofsajdové postavení.

„V situacích jeden na jednoho nejde zastavit. Potrestal každou naši chybu. Čtyři góly mluví za vše,“ hlesl kouč poraženého Brightonu Fabian Hurzeler.

Záložník Cole Palmer nastřílel čtyři góly za poločas.

„Dal čtyři branky, a to ještě mohl dobré dvě až tři přidat. Navíc vím, že ho to nezmění. Spoustu mladíků se trefí jednou a myslí si, že jsou bůhvíco. Cole je jiný. Skromný kluk, kterého zajímá fotbal,“ chválil Maresca borce, který zatím za šest ligových zápasů zapsal bilanci 6+4. Což je posun i oproti loňské, nadmíru povedené průlomové sezoně (22+11 ve 33 duelech).

A to se ještě sluší zmínit, že Palmer i parádně tvořil hru. Po jeho geniálním obloučku za beky například ve stoprocentní šanci selhal parťák Nicolas Jackson. Takže ke gólovým hodům mohl klidně přidat i nějakou tu asistenci.

Kromě toho, že je anglický středopolař prvním borcem, který se v prvním poločase utkání Premier League radoval ze čtyř vstřelených branek, dosáhl i pár dalších milníků. Třeba dal nejrychlejší hattrick v historii Chelsea (na první tři góly mu stačilo necelých deset minut). Nebo se posunul na čelo klubových tabulek v počtu hattricků. Tři tříbranková představení za londýnský mančaft předvedli kromě něj jen Frank Lampard a Jimmy Floyd Hasselbaink. Jenže ti oblékali modrý dres o dost déle.

Vždyť Palmer přišel do Chelsea z Manchesteru City teprve před minulým ročníkem. Za 47 milionů eur, v přepočtu téměř 1,2 miliardy korun. I tak se ale zdá, že Citizens byli okradeni.

Co na to sám hrdina sobotního odpoledne? „Gólů jsem měl dát pět. Možná i šest,“ culil se Palmer.

Čtyři kousky ale na zápis do historie bohatě stačily.