Wolves - Manchester City 1:2Manchester City vyhrál na hřišti Wolverhamptonu gólem v nastavení

Fotbalisté Manchesteru City před středečním zápasem se Spartou v Lize mistrů vyhráli po obratu na hřišti předposledního Wolverhamptonu Wanderers 2:1. Vítězný gól vstřelil obránce John Stones až v páté minutě nastavení. Obhájce titulu je v tabulce druhý o bod za Liverpoolem, který zdolal Chelsea také 2:1.

Fotbalisté Manchesteru City se radují z branky.

„Vlci“ před rokem ukončili ligovou neporazitelnost „Citizens“, a i tentokrát začali skvěle. Už v sedmé minutě obranu favorita zaskočil Nor Larsen. Portugalec Semedo, který gól připravil perfektním centrem, pak měl sám při úniku velkou šanci, ale brazilský brankář Ederson mu ji zmařil. O vyrovnání se postaral střelou z dálky přesně pod břevno chorvatský obránce Gvardiol.

Hrálo se většinou jen před domácí brankou, ale hosté ji dlouho nemohli dobýt. Neprosadil se ani nejlepší ligový střelec Haaland, který dal v květnu doma Wolverhamptonu sám čtyři branky. Až v nastavení si Stones naběhl na Fodenův rohový kop, v pořadí už osmnáctý, a rozhodl.

Liverpoolu zajistil vedení egyptský kanonýr Salah, který na konci první půlhodiny proměnil penaltu za faul na Portugalce Jotu. Byl to pro něj už pátý ligový gól od začátku sezony. Vítězslav Jaroš, který v závěru minulého utkání zaskočil v brance za zraněného Brazilce Alissona, tentokrát zůstal jen na liverpoolské lavičce.

Přednost mezi tyčemi dostal Ir Kelleher a kapituloval brzy po přestávce při Jacksonově samostatném úniku. Ale za další tři minuty našel Salah přesnou přihrávkou Jonese a ten se poprvé v sezoně zapsal mezi střelce. Egypťan zaznamenal gól a asistenci ve 34. zápase, jen o dva víc takových zápisů má rekordman Rooney.