Tottenham - West Ham 4:1Londýnské derby vyznělo jasně pro Tottenham

Fotbalisté Tottenhamu v anglické lize doma zdolali West Ham 4:1 a nad londýnským rivalem zvítězili poprvé od loňského února. Tomáš Souček za poražené odehrál 61 minut, Vladimír Coufal do hry počtvrté v řadě nezasáhl. Domácím se po krátkém zranění stehna vrátil do sestavy kapitán Son Hung-min a svým třetím ligovým gólem v sezoně uzavřel skóre.

Tottenham sestřelil West Ham. Domácí Brennan Johnson (vlevo) v souboji s Lucasem Paquetou.

West Ham přitom vedl. V 19. minutě se ve vápně Tottenhamu uvolnil Bowen a s pomocí teče jednoho z obránců našel ve vápně nehlídaného Kuduse, jenž zblízka otevřel skóre. Domácí odpověděli deset minut před pauzou, Kulusevského střela zpoza vápna překonala brankáře Areolu s přispěním levé tyče.

V druhém poločase si vybudovali „Spurs“ třígólové vedení v rozmezí osmi minut. Gólovou smršť odstartoval v 52. minutě Bissouma, následovala smolná vlastní trefa Todiba a branka Son Hung-mina. Korejský útočník mohl vzápětí zvýšit na 5:1, ale ve velké šanci trefil jen tyč. Čtyři minuty před koncem byl za úder do Sarrovy hlavy vyloučen Kudus. Tottenham je v nekompletní tabulce na šestém místě, West Ham je čtrnáctý.

Anglická fotbalová liga - 8. kolo:
Tottenham - West Ham 4:1
Branky: 36. Kulusevski, 52. Bissouma, 55. vlastní Todibo, 60. Son Hung-min - 19. Kudus.