Crystal Palace - Liverpool 0:1Liverpool si poradil s Crystal Palace

Brankář Vítězslav Jaroš debutoval za Liverpool v anglické fotbalové lize, v níž se představil jako první český gólman od konce kariéry Petra Čech v roce 2019. V zápase 7. kola na hřišti Crystal Palace v 79. minutě nahradil zraněného Alissona, udržel čisté konto a přispěl k výhře 1:0.

Fotbalisté Liverpoolu se radují z branky na půdě Crystal Palace

Arne Slot se stal prvním trenérem „Reds“, jemuž se podařilo vyhrát devět z úvodních deseti soutěžních zápasů. Jeho svěřenci si před reprezentační pauzou pojistili první místo v tabulce.

Jediný gól zápasu padl po devíti minutách, když Gakpo centrem našel Dioga Jotu, jenž se prodral kolem debutanta v dresu Crystal Palace Chalobaha a z bezprostřední blízkosti zakončil. Jedenáct minut před koncem musel vinou zranění střídat Alisson a do hry se jako sedmý český gólman v Premier League dostal Jaroš.

Domácí si v závěru vytvořili tlak, ale Jaroš několika dobrými zákroky udržel čisté konto. Crystal Palace zůstal v lize bez výhry a se třemi body ze sedmi zápasů je na sestupovém 18. místě.