Ipswich - Liverpool 0:2Liverpool vstoupil do éry bez Kloppa vítězstvím na hřišti nováčka

Fotbalisté FC Liverpool vstoupili do nového ročníku anglické ligy vítězstvím 2:0 na hřišti nováčka Ipswiche. Nizozemský trenér Arne Slot, který po devíti letech vystřídal na lavičce Němce Jürgena Kloppa, tak odstartoval novou éru úspěšně. Egyptský útočník Muhammad Salah devátým gólem v úvodním kole překonal rekord Premier League. West Ham United prohrál doma s Aston Villou 1:2, na jediném gólu domácích měl podíl Tomáš Souček, který si vykoledoval penaltu.

Fotbalisté Liverpoolu se radují z branky.

Ipswich se vrátil do nejvyšší soutěže po 22 letech. Za poslední dva roky zvládl postup o dvě patra výš a před sezonou utratil za posily v přepočtu 1,5 miliardy korun. Favoritovi vzdoroval přesně hodinu, než se trefil Portugalec Diogo Jota.

Po pěti minutách přidal druhou branku Salah a překonal rekord, který drželi Alan Shearer, Frank Lampard a Wayne Rooney. Rozesmutnil i zpěváka Eda Sheerana, který se přišel podívat na obnovenou ligovou premiéru klubu, v němž nedávno získal minoritní podíl.

Souček s Coufalem si místo v základní sestavě West Hamu i po změně trenéra udrželi. Španělský kouč Julen Lopetegui nechal trochu překvapivě jen na lavičce německého kanonýra Füllkruga, novou posilu z Borussie Dortmund poslal na hřiště až sedmnáct minut před koncem.

Hosté zužitkovali hned první rohový kop ve 4. minutě. Na centr si naskočil Belgičan Onana a po přestupu z Evertonu se pohotově zapsal mezi střelce. Pak sice Brazilec Paquetá potrestal faul na Součka, a i pátou penaltu, kterou kopal v dresu „kladivářů“, bezpečně proměnil, ale poslední slovo měl kolumbijský útočník Duran.

Arsenal by po dvou druhých místech rád konečně zlomil hegemonii Manchesteru City. První krok v podobě výhry nad Wolverhamptonem 2:0 se mu povedl hlavně díky Sakovi, který si připsal gól a asistenci. Jeho centr usměrnil hlavou do sítě německý záložník Havertz.

Newcastle přišel v utkání se Southamptonem už ve 28. minutě o vyloučeného Švýcara Schära, který v přerušené hře udeřil protihráče hlavou. Brazilec Joelinton ale i v oslabení zařídil domácím tři body.

Bournemouth osm zápasů nad Nottinghamem nevyhrál a tentokrát alespoň v závěru vydřel remízu. Domácí vedli zásluhou Novozélanďana Wooda, vyrovnávací gól hostům zrušil videorozhodčí kvůli ofsajdu. Až tři minuty před koncem zachránil bod ghanský útočník Semenyo. Od něj fanoušci očekávají, že nahradí Solankea, s nímž odešlo do Tottenhamu 19 ligových branek.

Pro Everton začala poslední sezona v Goodison Parku před stěhováním na nový stadion debaklem od Brightonu 0:3. Reprezentačního gólmana Pickforda nejprve překonal Japonec Mitoma, který celé jaro promarodil se zraněním zad. Druhou branku přidal po sólové akci a střele z hranice šestnáctky Welbeck.

Snahu o vyrovnání zmařila červená karta pro reprezentačního obránce Younga, který chytil unikajícího Mitomu za ruku. Přesvědčivou výhru hostů zpečetil v závěru Adingra z Pobřeží slonoviny. Jednatřicetiletý Němec Fabian Hürzeler jako nejmladší trenér v Premier League zažil vstup do kolébky fotbalu z říše snů.