Haaland znovu udeřil. City po výhře nad Spartou porazili Southampton

Fotbalisté Manchesteru City po výhře 5:0 nad Spartou v Lize mistrů porazili v Premier League díky 11. ligové brance Erlinga Haalanda 1:0 Southampton a v čele tabulky vystřídali Liverpool. Svěřenci Arneho Slota se mohou na prví příčku vrátit, pokud v neděli ve šlágru kola zvítězí na hřišti Arsenalu. Aston Villa doma v závěru přišla o vedení a remizovala s Bournemouthem 1:1.

Útočník Manchesteru City Erling Haaland (vlevo) a Jan Bednarek ze Southamptonu

Zatímco ve středu se Haaland blýskl v Lize mistrů dvěma góly včetně akrobatického patou zády k brance, v domácí soutěži čekal na trefu tři zápasy. Půst dnes ukončil již v páté minutě, když po souboji s Bednarekem v pádu špičkou kopačky usměrnil míč pod břevno.

Southampton mohl těsně před přestávkou vyrovnat, ale Archer trefil jen horní tyč. Lídr tabulky střelců Haaland měl mohl ve druhém poločase řadu šancí, včetně střely zblízka, poslal ji však těsně vedle. Hosté dál čekají na první ligové vítězství a jsou s jedním bodem poslední.

Aston Villa, povzbuzená úterním vítězstvím nad Boloňou v Lize mistrů, od začátku ostřelovala branku Bournemouthu. V 76. minutě prolomil smůlu střídající Barkley. „Villans“ ale vedení neudrželi, v šesté nastavené minutě hlavou vyrovnal Evanilson. Svěřenci Unaie Emeryho i přes ztrátu dvou bodů poskočili na třetí příčku, o bod před čtvrtý Arsenal.

Příležitost přeskočit svěřence Mikela Artety měl také Brighton. Ještě v 85. minutě vedl nad Wolverhamptonem po brankách Welbecka a Fergusona 2:0, avšak v 88. minutě nejprve snížil Ajt-Núrí a v 93. minutě vyrovnal Cunha, čemuž předcházelo nevyužité domácí přečíslení čtyř proti jednomu. Brighton je pátý, Wolverhampton se odlepil ode dna.

Divoký zápas v Brentfordu vyhráli domácí nad Ipswichem 4:3, rozhodl o tom v nastaveném čase dalekonosnou střelou a svým druhým gólem v zápase Mbeumo.

Anglická fotbalová liga – 9. kolo:
Aston Villa – Bournemouth 1:1 (76. Barkley – 90.+6 Evanilson)
Brentford – Ipswich 4:3 (51. z pen. a 90.+6 Mbeumo, 44. Wissa, 45.+1 vlastní Clarke – 29. Szmodics, 31. Hirst, 86. Delap)
Brighton – Wolverhampton 2:2 (45. Welbeck, 85. Ferguson – 88. Ajt-Núrí, 90.+3 Cunha)
Manchester City – Southampton 1:0 (5. Haaland)