Chelsea - Manchester City 0:2Haaland si v prvním ligovém duelu sezony otevřel střelecký účet a nasměroval City k výhře

Manchester City na úvod anglické fotbalové ligy zvítězil na hřišti Chelsea 2:0. Obhájce titulu vykročil do nového ročníku vítězně díky brankám Erlinga Haalanda a Matea Kovačiče. Brentford i přes absenci anglického reprezentačního útočníka Ivana Toneyho doma porazil Crystal Palace 2:1. Hvězda domácího týmu by podle spekulací mohla zamířit do Saúdské Arábie.

Útočník Manchesteru City Erling Haaland (úplně vpravo) se raduje z branky v duelu s Chelsea

Nejlepší střelec posledních dvou ročníků Premier League Haaland otevřel skóre v 18. minutě a ve svém 100. startu za Manchester City dal 91. gól. Od sezony 2022/23 nastřílel norský kanonýr v srpnu více branek (13) než Chelsea (11) nebo Manchester United (9). Neúspěšnou premiéru trenéra Enza Maresky na lavičce Chelsea stvrdil v 84. minutě bývalý hráč londýnského klubu Kovačič.

Crystal Palace šel ve 26. minutě do vedení, když Eze zaskočil brankáře Flekkena z přímého kopu z velké dálky, rozhodčí však gól neuznal kvůli faulu záložníka Hughese ve zdi. O tři minuty později se radovali z vedení domácí díky brance Mbeuma. Crystal Palace vyrovnal v 56. minutě po vlastním gólu Pinnocka, který při obranném zákroku tečoval míč do sítě. O výhře domácích rozhodl dorážkou Wissa 14 minut před koncem.