Článek
Nic podobného se naštěstí neopakovalo, protože snaha fanoušků West Hamu prodrat se ke kotli příznivců Blues byla eliminována hned v zárodku. I proto, že na stadiónu je teď mezi táborem hostů a ostatními diváky desetimetrová sterilní zóna bránící bezprostřednímu kontaktu.
K jednomu excesu však přesto v pondělí došlo. Když totiž ve 25. minutě vstřelil Hazard vedoucí branku hostů, přeskočil jeden z domácích příznivců reklamní panely, vběhl na trávník a chystal se Hazardovi trefu vytmavit.
Pořadatelé ovšem zareagovali okamžitě, i když dva měli co dělat, aby holohlavého fanouška domácího týmu zpacifikovali. Chybělo pár kroků a už by se na Hazarda sápal.
„Olympijský stadion je z hlediska bezpečnosti tím nejhorším stadiónem," připomnělo policejní hlášení, které na problémy upozorňuje opakovaně.
West Ham přitom dělá, co může. Pořadatelé dohlížející dole u hřiště na pořádek dostali miniaturní kamery, jimiž monitorují dění v ochozech a identifikují výtržníky, nad zadrženými provinilci jsou okamžitě vynášeny tresty. Už 97 jich má v této sezóně zakázán přístup na Olympijský stadión, pondělní výtržník se k nim docela určitě přiřadí.
Fanoušci West Hamu patři k nejagresivnějším v Premier League a na Olympijském stadiónu, kam se po 112 letech museli přestěhovat ze svého chrámu v Upton Parku, to potvrzují. K výtržnostem evokujícím neblahá sedmdesátá léta došlo nejen v pohárovém střetnutí s Chelsea, ale i v ligových zápasech s Warfordem, Bournemouthem či Middlesbrough.