West Ham - Manchester City 1:3West Ham s oběma Čechy podlehl Manchesteru City, Haaland dal znovu hattrick

Fotbalisté Manchesteru City ve 3. kole anglické ligy zvítězili 3:1 na hřišti West Hamu a v nové sezoně zůstávají stoprocentní. Všechny góly obhájců titulu nastřílel útočník Erling Haaland, jenž dal hattrick ve druhém utkání po sobě. V dresu „Kladivářů“ zasáhli do duelu i střídající čeští reprezentanti Vladimír Coufal s Tomášem Součkem. Arsenal remizoval doma 1:1 s Brightonem, oba celky poprvé v sezoně ztratily body.

Fotbalista West Hamu Tomáš Souček (vpravo) v utkání proti Manchesteru City.

Haaland otevřel skóre v desáté minutě po chybě v domácí rozehrávce, o chvíli později si ale na druhé straně srazil Bowenův centr do vlastní sítě Dias. Haaland rozhodl po půlhodině nekompromisní ranou pod břevno a v závěru s přehledem zakončil brejk.

Norský kanonýr navázal na kanonádu z minulého kola proti Ipswichi a napodobil výkon útočníka Bradfordu Paula Jewella ze sezony 1994/95, jenž dal rovněž dva hattricky v úvodních třech zápasech sezony Premier League. Celkem má Haaland na kontě sedm branek.

„Citizens“ jsou zatím jediným týmem s plným počtem bodů. Vyrovnat je může už jen Liverpool, pokud zvládne nedělní šlágr na hřišti Manchesteru United. West Ham prohrál doma i druhý zápas ligové sezony a má tři body.

Carlos Baleba (vlevo) z Brightonu a Martin Odegaard z Arsenalu.

Arsenal vedl od 38. minuty po gólovém lobu Havertze. Krátce po změně stran ale Rice posunul Veltmanovi míč při rozehrávce přímého kopu, za zdržování dostal druhou žlutou kartu a jeho tým hrál takřka celý druhý poločas v oslabení. Anglický reprezentant byl ve 245. ligovém utkání vyloučen poprvé.

Přesilovku zužitkoval v 58. minutě z dorážky Joao Pedro. „Kanonýři“ inkasovali poprvé v sezoně a nenavázali na dvě vítězství s Brightonem z minulého ročníku.

Nevídaný obrat se podařil Bournemouthu na hřišti Evertonu. Hosté ještě v 87. minutě prohrávali 0:2, pak ale snížil Semenyo a v nastavení hlavou udeřili Cook se Sinisterrou. „Karamelky“ tak zůstávají bez bodu, Bournemouth naopak po dvou remízách poprvé vyhrál.

Tři porážky má na kontě i nováček Southampton, o jehož prohře 1:3 na hřišti Brentfordu rozhodly především dva góly Mbeuma. Londýnský celek zvládl i druhé domácí utkání v sezoně. Další nováček Ipswich poprvé bodoval díky domácí remíze 1:1 s Fulhamem.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:
Arsenal - Brighton 1:1 (38. Havertz - 58. Joao Pedro)
Brentford - Southampton 3:1 (43. a 65. Mbeumo, 69. Wissa - 90.+5 Sugawara)
Everton - Bournemouth 2:3 (50. Keane, 57. Calvert-Lewin - 87. Semenyo, 90.+2 Cook, 90.+6 Sinisterra)
Ipswich - Fulham 1:1 (15. Delap - 32. Traoré)
Leicester - Aston Villa 1:2 (73. Buonanotte - 28. Onana, 64. Durán)
Nottingham - Wolverhampton 1:1 (10. Wood - 12. Bellegarde)
West Ham - Manchester City 1:3 (19. vlastní Dias - 10., 30. a 84. Haaland).