Pohárové překvapení. Karvinou vyřadil třetiligový celek, drama pro Hradec a Budějovice

Cesta MOL Cupem jednoho z prvoligistů je u konce. Fotbalisté Karviné v 2. kole poháru vyhořeli, s třetiligovou Kroměříží, která ještě v minulé sezoně hrála o patro výše, prohráli 0:1. Ostatní favorité z nejvyšší soutěže zatím nezaváhali a postoupili dále, ač někteří se řádně zapotili. Například Hradec Králové rozhodl až v nastavení a České Budějovice vydřely výhru v penaltách.

Martin Hyský nemohl být s výkonem svého týmu spokojen

Mužstvo Karviné v nejvyšší soutěži neprohrálo čtyři utkání v řadě. Trenér Martin Hyský v poháru ukázal na sestavu složenou z méně vytížených borců. Houževnatý soupeř z Kroměříže se ale nedal. Do pauzy držel bezbrankový stav, osm minut po pauze ho ranou na přední tyč poslal do vedení Lukáš Holík.

Branka 32letého záložníka, který má na kontě téměř 150 startů v první lize (Zlín, Dukla, Opava, Karviná), se nakonec ukázala být vítěznou. Karviná se na vyrovnání nezmohla, ač na plac nastoupil například i Filip Vecheta. Vytáhlý forvard od letního přestupu ze Slovácka vstřelil za Karvinou tři góly za šest duelů v nejvyšší soutěži.

Zbylá osmička prvoligových týmů dokázala postoupit. Například třetiligový Motorlet byl ale blízko překvapení. V jeho domácí bitvě s Hradcem Králové nepadl devadesát minut jediný gól, jenže hlava obrovitého stopera Tomáše Petráška v nastavení nakonec přiřkla vítězství Votrokům.

Velké drama pak bylo k vidění na půdě třetiligové Příbrami, kam zavítaly České Budějovice. Aktuálně poslední tým Chance ligy, jenž za osm kol získal jediný bod, vedl díky trefě Jakoba Tranzisky. Středočeši však během chvíle duel otočili a ještě před půlí vyrovnal opět Tranziska.

Ve druhém dějství branka nepadla a šlo se do penalt. Tam za domácí selhali Emmanuel Antwi a Patrik Švestka, zatímco z Budějovic neuspěl jen Daniel Krch. Z postupu se tak radovali svěřenci trenéra Františka Straky, byť stále platí, že Dynamo v aktuální sezoně ještě nevyhrálo soutěžní zápas v základní hrací době.