Šílený zápas! Ve finále poháru padlo deset červených

Doslova šílený scénář napsal finálový souboj argentinského poháru mezi Bokou Juniors a Racingem Club (1:2). Vypjaté utkání totiž přineslo řadu ostrých zákroků, hádek a obřích strkanic. Výsledkem bylo hned deset červených karet.

Hráči Racingu Club po divokém finálovém duelu zvedli trofej nad hlavu.

Od vrcholu argentinského poháru se před zápasem slibovalo mnohé, samotné dění na zeleném pažitu ale předčilo veškerá očekávání. Řádná hrací doba přitom přinesla dvě branky, po jedné na každé straně, a právě okamžiky z koncovky zápasu pořádně nastartovaly emoce hráčů na zeleném pažitu.

Hlavní sudí k prvním červeným kartám sáhl v nastavení druhého poločasu, po strkanici do kabin předčasně zamířili Sebastian Villa a Johan Carbonero, oba týmy tak dohrávaly zbytek zápasu v deseti. Zároveň to byla pouze ochutnávka toho, co se dělo v následujících minutách.

Vyhrocená atmosféra se totiž přenesla i do prodloužení, během kterého měl argentinský rozhodčí Tello plné ruce práce. Boca Juniors nejprve po deseti minutách přišla po druhé žluté kartě o dalšího vyloučeného hráče a v tu chvíli hrála v devíti. Další rána pro změnu přišla v závěru 2. prodloužení, ve kterém Racing Club přiblížil vedoucí trefou k triumfu Carlos Alcaraz. Mírný favorit vedl 2-1, jenomže tento moment jako by nastartoval gejzír emocí.

Alcarazovy dlouhé oslavy rozhodující branky se totiž nelíbily protihráčům, kteří k němu přiběhli, tahali ho za uši a házeli po něm míč. Spustila se rozmíška většího kalibru a sudí byl ve svém závěrečném verdiktu neúprosný. Udělil dalších sedm červených karet, celkově tedy deset (7x Boca Juniors, 3x Racing Club ). Tu poslední vyfasoval forvard Boky Juniors Darío Benedetto, který gestem rukou naznačil, že utkání je podplacené. Tímto okamžikem se dokonce sudí zabýval u videa.

Racing Club tak v divokém utkání dokázal zvítězit 2:1 po prodloužení a získal kýženou trofej.