Článek
„Já mám sice v Leicesteru smlouvu až do roku 2020, ale víte, jak to ve fotbale chodí," svěřoval se Ranieri auditoriu, v němž mezi spoustou velikánů italského fotbalu seděl i Argentinec Diego Maradona, kterého do Síně slávy uvedli před dvěma lety.
Italská škola stále umí
„Jeden den jste za hvězdu, druhý den se válíte v prachu. Samozřejmě bych chtěl v Anglii zůstat. I proto, abych mohl dál sledovat Antonia Conteho," vykládal kouč vyhlášený na nedávné slávě v Curychu nejlepším trenérem světa v anketě FIFA, jehož Lišky se ovšem v probíhající sezóně trápí nad dnem ligové tabulky.
„Na rozdíl od jiných přišel do Anglie bez fanfár, ale v Chelsea dokazuje, že italská trenérská škola stále umí. Proto mu jako bývalý trenér Chelsea a italský fanoušek ohromně fandím," přiznával Ranieri, že si nic nepřeje víc, než aby po něm získal mistrovský titul v Premier League právě Conte.
„Doufám, že svůj cíl naplní, primát získá a stane se tak čtvrtým italským trenérem, který anglickou ligu vyhraje," připomněl Ranieri, že na Ostrovech zatím triumfoval jen on loni s Leicesterem, Roberto Mancini v roce 2012 s Manchesterem City a Carlo Ancelotti dva roky před tím s Chelsea.
Zkušenosti se Contemu hodí
I proto poskytl Contemu spoustu cenných rad, jak to v anglických klubech chodí a na co jsou hráči zvyklí. A jeho krajan se jimi řídí...
„Pro mě bylo po zkušenostech z domova nemyslitelné, aby před zápasem duněla v šatně muzika. Pokud ji hráči poslouchali, pak jen ve sluchátkách. Claudio mě upozornil, že v Anglii je to běžné a abych tyto zvyklosti neměnil. Řídím se jeho radou a dost možná, že to budu tolerovat, až se jednou vrátím do Itálie. Stejné je to s vejci, které jsou na Ostrovech hráči zvyklí pojídat i před utkáním," smál se Conte, jemuž zkušenosti o osmnáct let staršího trenérského kolegy určitě pomohly.
Vždyť po 21. kolech vede s Chelsea Premier League s náskokem sedmi bodů před Tottenhamem a Liverpoolem a míří za titulem, který mu Ranieri tolik přeje.