Článek
Na oživení stadiónu za Lužánkami se podílel hlavně bývalý hráč Zbrojovky Petr Švancara, který tam před rokem uspořádal svou rozlučku s kariérou a do hlediště dorazilo 35 tisíc lidí.
Congratulations to all involved in the Luzanky Stadium project. "Best Community Project" Award is excellent reward. pic.twitter.com/LkH2fwiAYZ
— Ralph Davies (@RalphDavies1) 2. června 2016
"Byl to největší komunitní projekt na světě, vyhráli jsme na plné čáře. Je to neskutečná reklama nejen pro Brno, ale i pro celou Českou republiku. Ještě umocněné tím, že se to předávalo na stadiónu Santiaga Bernabéua," řekl ve čtvrtek novinářům Švancara.
Konkurence byla veliká
V kategorii Udržitelnost a komunita bylo nominováno sedm projektů. Mezi nimi bylo například nové LED osvětlení stadiónu Arsenalu, nový stánek fanoušků Manchesteru United v Broadhurst parku i projekty zaměřené na vylepšení životního prostředí na kriketovém stadiónu v Sydney.
Vyhlašovali se vítězové v 16 kategoriích. "Ta naše byla vyhlášena hned jako první. Jedna porotkyně, která se stará o Aztécký stadión v Mexiku, mi řekla, že naše story zaujala ze všech kategorií úplně nejvíc. Prý jsme neměli konkurenci," řekl ČTK jeden z iniciátorů akce Lužánky Marek Fišer, který v Madridu převzal ocenění.
Každého ze šestnácti vítězů uváděl na doprovodném panelu krátký text, který vysvětloval i rozhodnutí poroty. "Jde o opravdový příklad komunity sportovních příznivců, kteří při této akci společně vzkřísili zchátralý, ale milovaný stadión. Jejich úsilí, které získalo celostátní mediální pokrytí, se stalo příkladem pro další iniciativy různých společenství ve sportovní infrastruktuře," vysvětloval text u vítězného brněnského díla dobrovolníků.