Článek
Čtyřiačtyřicetiletý Sükür ukončil kariéru před osmi lety a poté byl zvolen do parlamentu. Bronzový medailista z mistrovství světa v roce 2002, který se před několika měsíci odstěhoval z Turecka do USA, je dlouhodobým Gülenovým příznivcem. Nyní byl kvůli tomu obviněn, že je členem teroristické organizace.
Former Blackburn Rovers and Turkey striker Hakan Sukur sought after failed coup.https://t.co/cCFDJKQLKB pic.twitter.com/nlmS8cbzGg
— BBC Sport (@BBCSport) 12. srpna 2016
Kvůli napojení na Gülena má problém i turecký basketbalista Enes Kanter, působící v NBA v Oklahomě. Toho se dokonce kvůli kritickým ohlasům na prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana zřekla jeho vlastní rodina. "Chceme, aby si okamžitě změnil jméno. Omlouváme se prezidentovi i tureckému národu, že máme takového syna," napsal v otevřeném dopise Mehmet Kanter.
Jeho syn se odmítl zříci svých politických názorů a přijal nové jméno Gülen na podporu duchovního. "Dnes jsem ztratil matku, otce, bratry i sestry. Příbuzní už mě nechtějí vidět. Pro Gülenovu práci obětuji svou rodinu. Má láska ke Gülenovi je více než má láska k matce a otci. On je teď má rodina," napsala na twitter trojka draftu z roku 2011.
Neúspěšný pokus o puč se v Turecku uskutečnil v červenci. Vláda na něj zareagovala rozsáhlými čistkami, při kterých přišlo o práci několik desítek tisíc policistů, soudců a učitelů. Bylo zatčeno téměř třicet tisíc lidí, z nichž přes dvacet tisíc je stále ve vazbě.