SESTŘIH: Olomouc v domácí premiéře porazila Teplice

Fotbalisté Olomouce porazili ve své domácí premiéře až ve 3. kole první ligy Teplice 2:1 a v nové sezoně stále nenašli přemožitele. Naopak Severočeši jsou nadále bez bodu. Sigmu poslal do vedení Jiří Spáčil, za hosty srovnal Daniel Trubač. O vítězný gól se postaral po změně stran Jan Kliment. V 84. minutě oslabil Teplice vyloučením Jehor Cykalo. Hanáci se posunuli na třetí místo, Teplice jsou v neúplné tabulce předposlední.

Olomouc–TepliceVideo: LFA

Po úvodním tlaku Teplic se k zakončení z hranice vápna dostal olomoucký Zorvan, jehož tečovaná střela skočila vedle levé tyče Ludhovy branky. Domácí vstřelili úvodní branku po 11 minutách, kdy si na Zorvanův rohový kop naskočil Spáčil a hlavou poslal míč do sítě. V lize se prosadil poprvé od listopadu 2022.

Vedení však Olomouci vydrželo pouhé tři minuty, poté srovnal po centru Švandy z pravé strany Trubač. Brankář Koutný si sice na míč sáhl, ale střelu teplického záložníka z první mimo tři tyče nevyrazil. Trubač se trefil poprvé v sezoně nejvyšší soutěže.

Vzápětí mohli hosté přidat druhou branku z rychlého protiútoku, ale Čerepkai zamířil v těžké pozici jen do boční sítě. Další šance byly k vidění až po půl hodině hry. Nejdříve domácí hráči dokázali zablokovat střelu Trubače z nepřímého volného kopu a z následného rohového kopu zachránil Sigmu od inkasovaného gólu skvělým zákrokem po Horského hlavičce Koutný. S tvrdým pokusem levou nohou poté neuspěl ani Čerepkai.

Druhý poločas začal zakončením Zorvana do středu branky, kde stál připravený gólman Ludha. Olomouc se dostala znovu do vedení po chybě v rozehrávce hostujícího kapitána Marečka. Toho obral o míč napadající Kliment, který pak v samostatném úniku razantním zakončením nedal teplickému brankáři šanci zasáhnout. Olomoucký útočník třetím zásahem v ligové sezoně dorovnal v čele tabulky nejlepších střelců Marečka z Mladé Boleslavi.

Poté tempo hry opadlo a hrálo se zejména ve středu hřiště. Vzrušení přinesl až střídající Gning, který svou rychlostí připravil šanci pro Trubače, jenže střelec první teplické branky tentokrát zamířil jen do boční sítě. Naděje hostů na srovnání se snížily v 84. minutě, kdy byl po faulu na Klimenta a druhé žluté kartě vyloučen obránce Cykalo.

Přidat třetí olomouckou branku mohl hlavičkující Mikulenka, jehož pokus zamířil vysoko nad branku. Domácí to však mrzet nemuselo, protože Teplice se už k dalšímu ohrožení olomoucké branky nedostaly.

Sigma prohrála jediný z posledních 11 domácích ligových zápasů s Teplicemi.

3. kolo první fotbalové ligy:
SK Sigma Olomouc – FK Teplice 2:1 (1:1)
Branky: 11. Spáčil, 54. Kliment – 14. Trubač. Rozhodčí: Orel – Mokrusch, Kotík – Kocourek (video). ŽK: Spáčil – Cykalo, Mičevič. ČK: Cykalo (Teplice). Diváci: 4619.
Olomouc: Koutný – Hadaš, Dohnálek, Pokorný, Sláma – Breite, Spáčil (74. Langer) – Navrátil (74. Šíp), Zorvan, Fiala (55. Mikulenka) – Kliment (87. Juliš). Trenér: Janotka. Teplice: Ludha – Mareček, Cykalo, Mičevič (61. Labík) – Švanda (78. Radosta), Jukl, Beránek (68. Vachoušek), Harušťák – Trubač – Horský (78. Svatek), Čerepkai (61. Gning). Trenér: Frťala.