Článek
Bílek původně vyfasoval od etické komise desetiměsíční zákaz činnosti ve fotbale a pokutu 30 tisíc korun za narušení regulérnosti třetiligového duelu B-týmu Slavie s béčkem Příbrami v září 2019. Disciplinárního přečinu se podle komise dopustil tím, že podpořil někdejšího funkcionáře Vyšehradu Romana Rogoze v ovlivnění zápasu.
Odvolací komise však Bílkův trest zrušila. Slavia uspěla i s odvoláním proti pokutě ve výši čtvrt milionu korun pro klub. Tu komise rovněž anulovala.
Podobný výsledek mělo i odvolání Mynáře. Někdejší kancléř prezidenta Miloše Zemana byl podezřelý, že na jaře 2018 narušil regulérnost tří zápasů první ligy, pokaždé při utkáních Slovácka. Podle etické komise naváděl Romana Berbra k ovlivnění zápasů uherskohradišťského klubu proti Bohemians , Zbrojovce Brno a Dukle . Ani jeho tresty neplatí a disciplinární řízení odvolací komise zastavila.
Dukla musí podle verdiktu odvolací komise FAČR zaplatit pokutu 200 tisíc korun za pokus o ovlivnění dvou zápasů první ligy v roce 2018. I v jejím případě ale mělo odvolání opodstatnění. Původně byla totiž pokuta, kterou klubu udělila etická komise, dvojnásobná.
Podle verdiktu komise se v roce 2018 tehdejší výkonný ředitel Dukly Michal Šrámek snažil přes bývalého místopředsedu FAČR Berbra ovlivnit utkání na hřišti Slovácka a domácí duel s Brnem. Komise původně zahájila s Duklou, která v roce 2019 sestoupila do druhé ligy a letos se mezi elitu vrátila, řízení kvůli možnému ovlivnění tří duelů nejvyšší soutěže.
Všechny tyto kauzy měly spojitost s rozsáhlou aférou kolem bývalého místopředsedy FAČR Berbra a funkcionáře Vyšehradu Rogoze. Ten v červnu dostal od plzeňského soudu čtyřletý nepodmíněný trest a pokutu 400 tisíc korun. Berbrovi soudce uložil podmíněný trest, finanční postih a zákaz činnosti za zpronevěru peněz Plzeňského krajského fotbalového svazu. Za údajné ovlivňování zápasů Berbr žádný trest nedostal.