Norsko zaplatilo za výhru. Kapitán Arsenalu si poranil kotník

Kapitán norské fotbalové reprezentace a Arsenalu Martin Ödegaard utrpěl v pondělním utkání Ligy národů proti Rakousku zranění kotníku, kvůli němuž duel nedohrál. Podle norského týmu si pětadvacetiletý záložník levý kotník podvrtnul.

Kapitán norských fotbalistů a Martin Ödegaard se zranil.

Ödegaard se zranil v druhém poločase utkání, které Norsko v Oslu vyhrálo 2:1, při souboji o míč s Christophem Baumgartnerem. Po několikaminutovém ošetření muselo někdejší zázračné dítě světového fotbalu v 67. minutě střídat.

„To zranění vypadalo špatně i v kabině po zápase. Kvůli výronu kotníku nemohl pokračovat,“ řekl norské televizi norský reprezentační trenér Staale Solbakken. „Ano, je to výron, a my, co jsme hráli fotbal, víme, že by to s trochou štěstí mohlo dopadnout dobře, pokud nemá natržené vazy,“ dodal. Týmový lékař Ola Sand uvedl, že se Ödegaard v případě nejasností může dnes podrobit vyšetření magnetickou rezonancí.

Arsenal čeká po reprezentační pauze náročný týden s třemi zápasy na hřišti soupeřů. V neděli se „Kanonýři“ představí na půdě svého největšího rivala Tottenhamu, o čtyři dny později zahájí působení v Lize mistrů v Bergamu a v neděli 22. září je čeká šlágr na stadionu úřadujícího mistra Manchesteru City.