SESTŘIH: Ne a ne vstřelit gól. Na Slovácku chybělo koření fotbalu

Fotbalisté Slovácka remizovali ve třetím kole první ligy s Bohemians 1905 bez branek a v novém ročníku nejvyšší soutěže stále čekají na první výhru i vstřelený gól. Tým z Uherského Hradiště má na kontě dva body, první získal rovněž za domácí remízu 0:0 se Slavií. Naopak Klokani, kteří podruhé za sebou nastoupili venku, neprohráli druhé z úvodních tří kol a mají čtyři body.

03-08-2024-H-FCS-BOHVideo: LFA

Úvod zápasu patřil hostujícím fotbalistům, kteří si aktivní celoplošnou hrou vytvořili mírnou převahu a z ní i několik standardních situací. Jenže branku Heči ani centry, ani střelami ze střední vzdálenosti neohrozili.

Větší porci práce neměl ani jeho protějšek v brance Bohemians, neboť domácím chyběla přesnost finální fáze a tím pádem i jakákoliv koncovka. Jen ve 22. minutě prověřil Reichlovu pozornost střelou z 20 metrů Havlík, kterou gólman Pražanů v pohodě zlikvidoval.

O osm minut později po individuální akci pálil Doski jen do boční sítě, charakter dietního fotbalu nijak nezměnila ani Matouškova hlavička těsně nad ve 40. minutě. Největší šance první půle přišla vzápětí, kdy kombinaci domácích zakončil pohotovou střelou Havlík, kterou Reichl s námahou vyrazil.

Do druhé půle vlétlo Slovácko s mnohem větším elánem, vytvořilo si územní převahu, ale finální fáze byla stále jeho slabinou. I proto obrana Klokanů neměla s defenzivou ve vlastním předbrankovém prostoru větší potíže.

V 63. minutě prověřil Reichlovu pozornost zatočenou střelou Havlík, jenže ani jemu se nepodařilo změnit bezbrankové skóre stejně jako rychlému Matouškovi na druhé straně, který jako jeden z mála hostujících hráčů dělal slovácké obraně starosti.

S přibývajícím časem se akce střídaly na obou stranách, v 81. minutě mohl rozhodnout střídající Ristovski, zblízka však překopl. Ve hře nahoru - dolů chtěly oba týmy strhnout výhru na svoji stranu, ale ani tato nejzajímavější část utkání gól nepřinesla.

Slovácko doma v lize s Bohemians neprohrálo čtvrtý z posledních pěti zápasů. Na tříbodový zisk před vlastními diváky ale od prosincové výhry právě nad Pražany čeká v lize už devět utkání.

3. kolo první fotbalové ligy:
1. FC Slovácko - Bohemians Praha 1905 0:0
Rozhodčí: Pechanec - Kříž, Kotalík - Berka (video). ŽK: Cicilia, Doski, Reinberk, Blahút - Matoušek, Jánoš, Ristovski, Kovařík, Hybš. Diváci: 4 443.
Slovácko: Heča - Reinberk (73. Souček), Vaško (68. Blahút), Hofmann, Doski - Kohút (73. Novotný), Trávník - Ndefe, Havlík, Petržela (68. Azevedo) - Cicilia (46. Kozák). Trenér: West. Bohemians: Reichl - Hůlka, Vondra, Hybš - Shejbal (61. A. Kadlec), Hrubý (88. Jindřišek), Jánoš (69. Novák), Kovařík - Čermák - Hilál (61. Drchal), Matoušek (69. Ristovski). Trenér: Veselý.