Článek
Obhájce titulu Francie byla jednou z osmi ze 13 evropských zemí kvalifikovaných do Kataru, které se v září připojily ke kampani "OneLove" (Jedna láska), jež odstartovala v Nizozemsku. Na její podporu měli kapitáni nosit pásku s duhovým srdcem.
FIFA nicméně týmům jejich vlastní design pásek nepovoluje a trvá na tom, že na MS musejí kapitáni hrát ve vybavení, které jim poskytne. Začátkem listopadu navíc federace účastníky šampionátu vyzvala, aby svou pozornost zaměřili na fotbal a ne na protesty upozorňující na situaci v pořádající zemi.
I proto se Lloris vyjádřil k nošení speciální pásky skepticky. "Než s něčím začneme, potřebujeme souhlas FIFA a francouzského svazu. Samozřejmě mám i svůj názor. Je velmi podobný názoru prezidenta našeho svazu," řekl Lloris na pondělní tiskové konferenci francouzského týmu.
Šéf francouzského fotbalu Noël Le Graët dříve uvedl, že by byl raději, kdyby Lloris s touto páskou nehrál, protože nechce, aby jeho země poučovala ostatní. "Ve Francii často chceme, aby cizinci respektovali naše pravidla, naši kulturu. A já udělám totéž, až pojedu do Kataru. Můžu s jejich názory souhlasit či nesouhlasit, ale musím je respektovat," řekl Lloris.
Kapitánské pásky na podporu kampaně "OneLove" jsou jedním z politických témat, které se vážou ke kontroverznímu pořadateli blížícího se MS. V Kataru je homosexualita trestná a země je terčem kritiky kvůli pracovním podmínkám zahraničních dělníků pracujících mimo jiné na stavbách stadionů pro šampionát. Turnaj začne v neděli.