Fenomenální Messi rozjásal Argentinu hattrickem

Znovu potvrdil svou výjimečnost. Legendární Lionel Messi dovedl fotbalisty Argentiny k výhře v kvalifikaci mistrovství světa nad Bolívií 6:0. Kapitán úřadujících mistrů světa nastřílel hattrick, navíc přidal dvě přihrávky. Uspěli také Brazilci, kteří si poradili s Peru 4:0.

Lionel Messi znovu zářil.

Sedmatřicetiletý Messi v 19. minutě otevřel skóre zápasu a ještě v první půli připravil branky pro Lautara Martíneze a Juliána Álvareze. Po přestávce na 4:0 zvýšil Thiago Almada a Messi poté dvěma rychlými zásahy v 84. a 86. minutě završil hattrick.

„Užili jsme si to, vždycky rádi hrajeme doma,“ uvedl Messi. „Navíc tohle mohl být jeden z posledních zápasů před argentinskými fanoušky,“ přidal osminásobný držitel Zlatého míče, který podle agentury AP opět odmítl říct, jestli má v plánu hrát na světovém šampionátu v roce 2026.

Na výhře Brazíle se dvěma góly z penalt podílel Raphinha, o zbývající zásahy se postarali Andreas Pereira a Luiz Henrique. Vítězství 4:0 nad Chile si připsala i Kolumbie, Paraguay porazila 2:1 Venezuelu a zápas Uruguay - Ekvádor skončil bez branek.

První místo v tabulce patří s 22 body Argentině, druhá Kolumbie má na kontě 19 bodů a na třetí a čtvrté příčce jsou Uruguay s Brazílií se 16 body. Na mistrovství přímo postoupí z desetičlenné skupiny šest týmů, sedmý čeká baráž.