Argentinci v kvalifikaci MS padli s Kolumbií

Fotbalisté Argentiny v úterý prohráli 1:2 v Kolumbii a v jihoamerické kvalifikaci o postup na mistrovství světa teprve podruhé zaváhali. Neuspěla ani Brazílie, která podlehla 0:1 v Paraguayi.

Kolumbijský kapitán James Rodriguez se raduje z branky do sítě Argentiny

Úřadující mistři světa Argentinci, kteří opět postrádali zraněného kapitána Lionela Messiho, prohrávali od 25. minuty po zásahu Yersona Mosquery. Po přestávce srovnal Nicolas González, ale v 60. minutě rozhodl o výhře domácích z penalty James Rodríguez.

Kolumbie tak oplatila Argentině porážku z nedávného finále Copy América a po prohře 0:2 s Uruguayí jí připravila ji teprve druhou ztrátu v probíhající kvalifikaci. V tabulce je Argentina stále první s náskokem dvou bodů před Kolumbií.

„Je to skvělé vítězství proti argentinskému týmu, který vyhrál úplně všechno,“ řekl Rodríguez. „Podmínky sice byly hodně náročné, protože bylo velké vedro, ale odehráli jsme to velmi dobře,“ dodal záložník.

Až na páté příčce v tabulce je po čtvrté porážce z posledních pěti zápasů Brazílie. Naposledy majitelé rekordních pěti titulů mistrů světa neuspěli v Paraguayi, kde stále chyběl zraněný hvězdný útočník Neymar.

Jedinou branku zápasu vstřelil ve 20. minutě Diego Gómez. „Jakmile dali gól, bylo po zápase. Od začátku totiž jen bránili a potom se zatáhli úplně,“ řekl brazilský záložník Lucas Moura. „V týmu je hodně změn, pořád se hledáme,“ přidal obránce Marquinhos.